Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2014 16:51

BLOG: Arsenal rekordně utrácel! Získá konečně "pořádnou" trofej?

Arsenal, Alexis Sanchez
Zdroj: isifa.com

Fanoušci Arsenalu už byli terčem posměšků, na trofej tenhle tým ze severu Londýna čekal dlouhých 9 let. V minulé sezoně konečně dosáhl triumfu, ovládl FA Cup. To je ale pořád jen slabá náplast. Kanonýři by rádi juchali po vítězství v Premier League nebo Lize mistrů. Proto před novou sezonou Wenger změnil přestupovou strategii a na své poměry nezvykle utrácel.

V tomto transfer okně zatím za Debuchyho, Alexise, Ospinu a Chamberse vysázel 66 milionů liber (asi 2,3 miliardy korun). A to navíc ještě jednoho až dva hráče přivede, zálusk má na stopera a defenzivního záložníka. V minulosti byl Wenger na přestupovém trhu daleko pasivnější, spořivější. Teď ale doběhl úvěr za stadion a Arsenal je narozdíl od jiných celků ekonomický zdravý, proto může hýřit.
 

Do této chvíle se francouzský profesor nejvíc rozvášnil před sezonou 2011/2012, kdy za posily utratil přes 53 milionů liber. Tehdy mi ale jeho počínání nepřišlo tak sofistikované, několik hráčů podepsal za pět minut dvanáct (Mertesacker, Arteta). Sezonu nakonec Gunners zakončili na třetím místě se ztrátou 19 bodů na duo z Manchesteru a Lize mistrů dali sbohem v osmifinále.
 

Na prahu nové sezony vyhlíží Arsenal ambiciozně. Především příchod Alexise Sáncheze vidím jako mimořádně povedený. V minulé sezoně nasázel za Barcelonu 19 gólů a při zdravotních problémech Messiho byl klíčovou postavou ofenzivy. Další skvělé představení předvedl za reprezentaci Chile na světovém šampionátu.
 

Také další posily vypadají dobře. Defenzivní univerzál Chambers má už v 19 velkou kvalitu a všechno před sebou, také podepsání Debuchyho a brankáře Ospiny ukazuje, že Wenger staví tým na pevných základech.
 

Arsenal navíc může těžit z posil, které přivedl už dříve. Ale až teď přijde jejich čas. V tomto balíku se počítá především se Sanogem, který zaujal svým výkonem proti Benfice a taky Joelem Campbellem. Jenže v Anglii je konkurence vysoká a ani ostatní konkurenti nezahálejí.
 

Někteří experti tvrdí, že ani letos Arsenal nedosáhne na nejvyšší mety. Třeba Michael Owen si myslí, že se Arsenal neumístí ani v elitní čtyřce. Tam podle něj skončí Chelsea, Man City, Man United a Liverpool. O šancích Arsenalu dost možná napoví už nedělní finále Community Shield, kde změří síly s posledním vítězem ligy Manchesterem City. Sledovat to můžete živě od 15:55 na NOVA Sport.

Michal Hrdlička Nova Sport