Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 24. 6. 2014
přestup desetiletí

V NBA vybuchne BOMBA! LeBron chce pryč z Miami, kdo ho koupí?

LeBron James
Zdroj: isifa.com
LeBron James
Témata:

Basketbalová hvězda LeBron James bude od 1. července volným hráčem. Čtyřnásobný nejužitečnější basketbalista NBA se rozhodl dva roky před vypršením smlouvy s Miami využít výstupní klauzuli.

Televize ESPN informovala, že to floridskému klubu oznámil hráčův agent Richie Paul, hráč ani vedení Heat se zatím veřejně nevyjádřili.
 

James si měl v příští sezoně vydělat 20 milionů dolarů, celkem mu zbytek smlouvy zajišťoval ještě příjem ve výši 42,7 milionu. V prvních čtyřech sezonách v Miami dovedl klub pokaždé do finále a ke dvěma titulům. Letos ale James a spol. prohráli rozhodující sérii se San Antoniem 1:4.


Zámořská média upozorňují, že jeho rozhodnutí neznamená nutně odchod z Miami. James se prostě ocitne na trhu s volnými hráči a bude mít tudíž možnost podepsat s vedením Heat novou smlouvu.


Novinku ale média spojují také s úterním obdobným rozhodnutím hvězdy New Yorku Knicks Carmela Anthonyho, který měl v bohatém klubu ještě rok smlouvu na 23,5 milionu dolarů. Knicks velmi stáli o Jamese v době, kdy se stal volným agentem po sedmi letech v Clevelandu. James se tehdy rozhodl pro Miami, kde vytvořil úderné trio s dalšími dvěma hvězdami Dwyanem Wadem a Chrisem Boshem.

ram, čtk TN.cz