Aktualizováno 10.6. 2011 20:13

TI VÁLÍ! Basketbalisté Nymburka jsou poosmé v řadě českými mistry

Basketbalisté Nymburka slaví sedmý titul.
Zdroj: oficiální zdroj

Basketbalisté Nymburka zvládli šestý zápas finálové série a na půdě Prostějova si vítězstvím 82:65 zajistili osmý mistrovský titul v řadě.

Po vyrovnaném prvním poločase udělali hosté rozhodující krok k vítězství ve třetí čtvrtině, kdy si vytvořili dostatečný náskok a ve čtvrté ho ještě navýšili.

Středočeši začali šesté finále lépe a po většinu zápasu si udržovali mírný náskok. Domácí držela ve hře především neomylnost Lawrence z čáry trestného hodu. Ve druhé čtvrtině se ale Prostějovu začalo dařit v obranné fázi a za stavu 33:31 se dokonce dostal do vedení. Nymburk poté sice opět zabral na vyšší obrátky, s remízovým stavem ale mohli být domácí v polovině utkání spokojeni.

Třetí desetiminutovka však Prostějovu absolutně nevyšla. Na jejím začátku se mu sice povedlo zachytávat pokusy Nymburka o únik, za stavu 46:49 ale svěřenci trenéra Ginzburga odskočili a místy si vytvořili až desetibodový náskok. Domácí v závěru snížili, nicméně střelecká impotence Lawrence v této pasáži hry se projevila jako velmi důležitá.

Závěrečná čtvrtina se už nesla v duchu nymburských oslav, hosté si rychle vytvořili bezpečný náskok a ten už bez problémů dokázali udržet až do závěrečné sirény. V poklidu tak dokráčel k obhajově titulu z loňské sezony, kdy shodou okolností porazil také Prostějov 4:1 na zápasy. Nymburk při tom letos vstoupil do soutěže až po základní části.

Národní liga basketbalistů, 6. zápas finále play-off - páteční výsledek:
BK Prostějov - ČEZ Basketball Nymburk 65:82 (18:22, 19:15, 16:21, 12:24), konečný stav série 2:4.
Nejvíce bodů: Lawrence 18, Nicholson 13, Veikalas 11 - Lenzly 18. Fauly 19:23. Trestné hody: 16/18 - 11/17. Trojky: 5:7.