Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.2. 2009 17:43

Smrt basketbalového supertalentu. Spolužáci: Byl to smíšek a tahoun

Zdroj: Jindřich Kodíček

“Holka ani basket v tom nebyl,“ myslí si spolužáci.

Milan Ryska byl žákem 2.A na pražském Sportovním gymnáziu v Přípotoční ulici. Do školní lavice každý den usedal se spolužákem Tomášem Satoranským, který také patří mezi nejlepší mladé hráče basketbalu v České republice.

Milan Ryska
Zdroj: Jindřich Kodíček Dnes vynikajícího basketbalistu ve třídě připomínají vzkazy a zapálené svíčky na místě, kde usedal


“Milan byl hlavní tahoun třídy a každý ho měl rád. Byl usměvavý a nikdy na něm nebylo poznat, že má nějaký problém. Proto nás to všechny šokovalo. Snažíme se na to zapomenout, protože život jde dál a vrátit se nedá,“ zkroušeně vypovídá spolužák Satoranský před budovou školy.


Na nástěnce u vchodu do školy visí Ryskovo smuteční parte s datem posledního rozloučení, které je paradoxně shodné se školním plesem. I přesto většina dotázaných studentů o tragédii, která jejich spolužáka ze školy postihla, nic netuší.

Milan Ryska
Zdroj: Jindřich Kodíček


“O Milanovi můžu říct, že to byl velmi dobrý student a především výborný sportovec. Je to velká tragédie, ke které bych se opravdu nechtěl více vyjadřovat,“ říká ředitel gymnázia Roman Vlček.


Milan Ryska byl podle odborníků supertalent českého basketbalu. O svůj život se dobrovolně připravil měsíc před sedmnáctými narozeninami.

Milan Ryska
Zdroj: oficiální zdroj

V minulém roce Milan Ryska dovedl český výběr na mistrovství Evropy šestnáctiletých až k senzačnímu stříbru. Ryska navíc patřil k vůbec nejlepším hráčům šampionátu, když měl průměr 10,1 bodu a 9,5 doskoku na zápas. Po právu se tak dostal do výběru All Stars ME.

Jindřich Kodíček TN.cz