Publikováno 26. 12. 2011

NBA: Sezona konečně začala, Dallas podlehl Miami

Fanoušci basketbalu se konečně dočkali opožděného startu nejlepší basketbalové soutěže světa.V prvním hracím dnu viděli šlágr mezi Dallasem a Miami, který vyhrálo Miami. Ve východním derby těsně triumfoval New York nad Bostonem.

Zkrácená sezona zámořské NBA odstartovala v neděli úvodními duely, basketbalisté New Yorku Knicks vyhráli na domácí palubovce nad Bostonem Celtics 106:104. Soutěži dlouho hrozila výluka, nakonec se ale zástupci hráčské asociace s vlastníky klubů dohodli na podmínkách nové kolektivní smlouvy.

Hvězdné trio rozhodlo o výhře Heat

Basketbalisté New Yorku měli výborný nástup do zápasu a po první čtvrtině vedli o jedenáct bodů. Boston ale zabral a ve třetí čtvrtině dokázali jeho hráči skóre otočit, domácí celek nabral manko ve výši osmi bodů. Ani tým Celtics ale neměl vyhráno, New York totiž v napínavém závěru nejprve vyrovnal a nakonec strhl vítězství v premiérovém zápase sezony na svou stranu.

Obhájci vítězství v NBA, basketbalisté Dallasu Mavericks, nezvládli vstup do sezony, když na domácí palubovce prohráli v repríze posledního finále zámořské soutěže s Miami Heat 94:105. V dresu vítězů zářila dvojice LeBron James - Dwyane Wade.

Basketbalisté Dallasu od začátku na palubovce zaostávali. Byli horší ve střelbě z pole, stejně jako v doskakování na obou stranách palubovky. Miami už po první čtvrtině vedlo o patnáct bodů a dál navyšovalo svůj náskok. Rozdíl ve skóre vystoupal až na propastných 35 bodů, na což reagoval trenér týmu Mavericks tím, že stáhl základní pětku svého celku ze hry.

Vítězové z Miami se mohli opřit o výkony tradiční opory LeBrona Jamese, jenž zaznamenal 37 bodů a doskočil deset míčů. Zdatně mu sekundoval Dwyane Wade, který se blýskl 26 body a osmi doskoky. V poslední čtvrtině tým Heat znatelně ubral v nasazení a Dallas se nadechl k výrazné korekci výsledku,. Mavericks nakonec prohráli "jen" o jedenáct bodů.

Drama na palubovce Lakers

Velmi těsný zápas odehráli také dva velcí rivalové. Hráči Los Angeles Lakers podlehli na domácí palubovce Chicagu Bulls o jediný bod 87:88. Ani skvělá třetí část ze strany domácích a 28 bodů Kobeho Bryanta totiž Lakers na výhru nestačili. V dresu hostů zářil s číslem 1 Derrick Rose. Ten nastřílel dvaadvacet bodů a vítězný koš zaznamenal necelých pět vteřin před koncem. Při tom ještě třičtvrtě minuty před závěrečnou sirénou prohrávali Bulls o šest bodů.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Další tým z Los Angeles, tedy Clippers, na rozdíl od Lakers uspěl. Na půdě Golden State Warriors zvítězil 105:86. Clippers si v budovali od začátku náskok, ale na konci druhé čtvrtiny o něj přišli. A tak se snažili odskočit znovu. Domácí se dotáhli ještě šest minut před koncem na 81:82, pak už ale na skvělý závěr hostů vůbec nestačili. Tým Oklahoma City Thunder táhl k vítězství 97:89 nad Orlandem Magic Kevin Durant, který si připsal třicet bodů.

NBA - výsledky z neděle a noci na pondělí:

New York Knicks - Boston Celtics 106:104 (34:23, 28:29, 17:35, 27:17)
Dallas Mavericks - Miami Heat 94:105 (17:32, 24:30, 24:35, 29:8)
Los Angeles Lakers - Chicago Bulls 87:88 (20:22, 29:34, 20:12, 18:20)
Oklahoma City Thunder - Orlando Magic 97:89 (27:22, 28:19, 26:22, 16:26)
Golden State Warriors - Los Angeles Clippers 86:105 (20:24, 23:17, 25:34, 18:30)