Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.6. 2012 08:53
BASKETBALOVÝ HURIKÁN

LeBron James řádil v Bostonu, dal 45 bodů a drží Miiami ve hře

Basketbalisté Bostonu prohráli doma v šestém finále Východní konference NBA s Miami 79:98.

Blíž k finále měl přitom Boston, jenž vedl 3:2 na zápasy a od postupu jej dělila jediná výhra. Jenže doma hráči Celtics mečbol neproměnili. Na palubovce totiž úřadoval LeBron James. Ten nastřílel 45 bodů, z toho třicet už v první polovině duelu a nasměroval tým Miami Heat k vítězství. Výtečné představení vyšperkoval patnácti dokočenými míči.
 

"Hrálo se ve fantastické atmosféře, vždycky vás to vyhecuje k parádnímu výkonu. Já jsem chtěl hlavně pomoci týmu k výhře. Nesměli jsme myslet na to, že v sérii prohráváme. Tenhle zápas jsme museli zvládnout, dokázali jsme to a teď se musíme soustředit na rozhodující bitvu," nechal se slyšet po zápase LeBron James.
 

"Hrál fantasticky. Od začátku mu ten zápas patřil, takhle skvěle jsem ho snad ještě neviděl hrát. To, jak mu střely padaly do koše, bylo neuvěřitelné, famózní. LeBron dokázal, jakou je hvězdou," složil Jamesovi poklonu jeho spoluhráč Dwyane Wade.
 

Na straně domácích byl nejlepší Rajon Rondo s 21 body a deseti asistencemi, s 12 body jej podpořil Kevin Garnett. "Proti Miami to je vždycky těžké. Musíme všechno vzít jako fakt. Prohráli jsme doma a čeká nás sedmý zápas. Máme tým plný bojovníků a chceme to dokázat. Budeme bojovat," konstatoval Kevin Garnett po utkání.
 

Finále Východní konference, 6. zápas
 

Boston Celtics - Miami Heat 79:98 (16:26, 26:29, 19:19, 18:24) - stav série 3:3.
 

Nejvíce bodů: Rondo 21, Bass a Garnett po 12, Allen 10 - James 45 bodů a 15 doskoků, Wade 17, Chalmers 9.

Mediafax