Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 5. 2012

Konec dobrý, všechno dobré. Basketbalista Veselý si závěr sezony v NBA užíval

Jan Veselý, jediný český basketbalista v nejslavnější soutěži světa, se vrátil po své první sezoně v zámoří domů. Po těžkých začátcích v NBA se na konci skvěle chytil a byl hodně vidět.

Když se Jan Veselý na draftu vášnivě líbal se svou přítelkyní, ani ve snu by ho zřejmě nenapadlo, jak těžké budou jeho začátky v NBA. Nejdřív vše zdržela výluka, pak přišlo zranění a nepomohla ani to, že Washington hrál velmi špatně.

"Tolikrát jsem asi v životě neprohrál jako tuhle sezonu, ale samozřejmě tam je víc zápasů, takže já doufám, že ty následující sezony to bude lepší," přeje si Veselý, jehož tým skončil daleko před branami play off.
 

Po výměně trenéra se ale Veselý i celý tým Wizards chytil a výsledkem bylo v závěru šest výher v řadě. "Nejlepší to bylo na konci, samozřejmě, rozehráli jsme se dobře a byla to vlastně zábava hrát s klukama," řekl český basketbalista.

Po náročném ročníku, kdy hrál i sedm zápasů v devíti dnech, padla i otázka, co bude dělat po příletu domů. "Nic... ne, určitě musím, teď si odpočinu a pak vlastně začnu zase trénovat individuálně," prozradil svůj program Veselý.
 

Jestli v létě posílí českou reprezentaci v kvalifikaci o mistrovství Evropy, to zatím není jisté.

Tomáš Kučera TN.cz