Aktualizováno 22.1. 2011 19:00

Basketbalisté Nymburka padli po nadějném úvodu s lídrem Adriatické ligy

Basketbalisté Nymburka
Zdroj: Oficiální zdroj

Basketbalisté Nymburka v 18. kole Jadranské ligy prohráli na palubovce slovinského celku Krka Novo Mesto 50:72 a připsali si desátou porážku v sezoně.

Na rozdíl od předchozího duelu s lídrem Adriatické ligy, v němž nymburští basketbalisté brzy prohrávali o 15 bodů, si tentokrát dali mnohem větší pozor na vstup do zápasu.

Po první čtvrtce bylo skóre vyrovnané 20:20. Jenže za dalších deset minut hry nastříleli hosté pouhých devět bodů a dovolili domácím odskočit na dvouciferný bodový rozdíl.

I v dalších čtvrtinách Nymburk v útoku selhával a nedařilo se mu především pod košem, když z pivotů nejlepší Benda nastřílel šest bodů.

Také zahraniční posily Nissim se Simmonsem tentokrát týmu příliš nepomohly. Pumprla sice potvrdil formu a jako jediný se dostal přes desetibodovou hranici, to však na Krku nestačilo.

Slovinský mistr si bez problémů došel pro jedenácté vítězství. Zároveň potvrdil, že má jednu z nejlepší obran v soutěži, když českému mistrovi ve dvou zápasech dovolil nastřílet v průměru pouze 53,5 bodu.

Adriatická liga basketbalistů, 18. kolo - sobotní výsledky:

Krka Novo Mesto - Nymburk 50:72 (20:20, 20:9, 14:11, 18:10)
Nejvíce bodů: Dordevič 16, Balažič a Petrov po 11 - Pumprla 14. Sokolovský 9, Benda 6. Trestné hody: 16/15 - 17/14. Trojky: 7:6. Fauly: 21:18. Diváci. 1550.