Aktualizováno 18.7. 2017 14:41
hokej vážný zájem

Spojení Eliáš a extraliga? Nabídky má, sám chce do Třebíče

Patrik Eliáš
Zdroj: Profimedia

Štace v zámořské NHL mu už sice skončila, ale není vyloučen návrat na český led. Ikona New Jersey Patrik Eliáš se vrací domů a vypadá to, že s hokejem nemá stále dost. Už počítá nabídky z extraligy, jenže on by se rád vrátil do rodné Třebíče.

Druhý neproduktivnější český hokejista historie NHL se stěhuje po 20 sezonách za oceánem domů. Kdo si ale myslel, že si bude užívat sportovního důchodu, je na omylu. Pro 41letého Eliáše je hokej stále drogou a na ledě je pořád víc, než dost. Tak není divu, že o jeho služby projevují zájem extraligové týmy.

Patrik Eliáš
Zdroj: NHL media Patrik Eliáš

„Spíš by mě lákalo si zahrát v Třebíči než v některých týmech z extraligy. Jenom pro radost. Hrál bych doma a jsou tam kluci, se kterými jsem vyrůstal a jsou mí kamarádi, takže to by bylo fajn," řekl v rozhovoru pro česká média.

V úvahu přichází také samozřejmě i práce za stolem. Do českého hokeje by mohl svými zkušenostmi přispět třeba jako poradce. "Hokej jsem dělal celý život, tak věřím, že to je věc, které rozumím," prohlásil dvojnásobný vítěz Stanley Cupu.

Patrik Eliáš a čestná buly
Zdroj: Profimedia Patrik Eliáš a čestná buly

Srdcař Eliáš byl celou svou kariéru v zámoří věrný jedinému klubu. Za New Jersey Devils má na kontě 1240 zápasů, ve kterých si připsal 408 gólů a 617 asistencí. Tak ho celkem 1025 bodů řadí na čelo žebříčku produktivity hráčů Devils v celé historii. Figuroval také v řadách Kladna, Znojma nebo Magnitogorsku. Nejpravděpodobnější je ale návrat na led prvoligové Horácké Slavie Třebíč.

dm TN.cz