Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.2. 2017 11:20
klasické lyžování mistrovství světa

Spletli si ho s teroristou, na běžkách ho pak litoval celý svět!

Adrian Solano
Zdroj: Profimedia

Chudák Adrian Solano, to je prostě smolař roku. Běžkař z Venezuely měl poprvé v životě závodit na sněhu, jenže jeho cesta do Finska na mistrovství světa v klasickém lyžování byla jedno velké fiasko. Nejprve si ho spletli s teroristou, pak ho deportovali a nakonec sice závodil, ale byla to spíše komedie, než sportovní výkon.

Dvaadvacetiletý Solano byl nominován na MS v klasickém lyžování ve Finsku. Jenže problém je, že sníh viděl tak možná v televizi a doma ve Venezuele trénoval jen na kolečkových lyžích a na kole. Ale budiž, pošleme ho tam, rozhodli se v Caracasu.

 

Solano vyrazil o měsíc dříve, že si udělá výlet do Švédska, kde se bude před šampionátem připravovat, aby si ten sníh trochu "ohmatal" a vůbec zjistil, že musí běžky například namazat.

 

Jenže na letišti v Paříži přišel první zádrhel, když ho zadržela policie. Všichni si totiž mysleli, že je terorista, nebo pašerák drog, protože s 28 eury v kapse a kůží v barvě mahagonové dřeviny jen těžko vysvětloval, že cestuje na mistrovství světa v klasickém lyžování.

Solanův výkon na MS v klasickém lyžování VIDEO:

 

"Vysvětloval jsem jim, že cestuji do Švédska, abych tam trénoval na mistrovství světa, ale nevěřili mi, že ve Venezuele může být běžkař. Měl jsem s sebou jen 28 eur, takže mě obvinili z ilegálního přistěhovalectví,“ líčil zadržení 22letý závodník pro web El Estímulo.

 

Přestože měl platný pas a všechny dokumenty v pořádku, Francouzi byli neoblomní a Solana deportovali zpátky domů, do Venezuely.


"Cítil jsem se diskriminován kvůli svému vzhledu a stylu oblečení. A taky jsem přišel o měsíc tréninku,“ postěžoval si sympatický mládenec.

 

Se startem v Lahti to vypadalo blědě, ale nad jeho příběhem se slitoval finský podnikatel a bývalý televizní komentátor Aleksi Valavouri. Zaplatil mu novou letenku do Skandinávie, raději s přestupem v Amsterdamu a Solano se mohl radovat.


Start kvalifikačního závodu stihl, jenže to, co předvedl na trati, mělo se závodním výkonem společného jen pramálo. Na start ho museli dotlačit a místy až komediální vystoupení jihoamerického běžkaře některé bavilo a jiné dojímalo.

 

Solano po několika pádech a uklouznutí pak raději boj s desetikilometrovou tratí vzdal. Nicméně jeho neuvěřitelný příběh a hlavně záznam jeho výkonu teď na internetu žije vlastním životem.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DOŽIVOTNÍ TRAUMA: Ochranka letiště zatkla nemocné dítě. Pokládali ho za teroristu

mm TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

23.2. | 13:49 sedlackova-iva
3
nemyslím si, že by neměl dostat možnost startovat, je to sport a jako takový má ...
23.2. | 22:45 undatra
0
Pane , je to k nassrání ,nicméně se nedivte .Já mít dvacetosm euro , tak se ...
24.2. | 08:38 Jan Sedlacek
1
Náhlasit nevhodný komentář
To už si tam mohl jít zazávodit i náš pan prezident Zeman !
23.2. | 22:45 undatra
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pane , je to k nassrání ,nicméně se nedivte .Já mít dvacetosm euro , tak se picnu .
23.2. | 18:38 Miroslav Hanko
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tak už dlouho jsem se nezasmál.Ale bubák na sněhu má taky své kouzlo.Pokud to není komická vložka tak tomu nerozumim.
23.2. | 15:41 maxfox
2
Náhlasit nevhodný komentář
23.2. | 13:49 sedlackova-iva - ano máte pravdu,ale třeba tenista co hraje okresní přebor taky nemůže na US OPEN nebo jiný podobný podnik.Musí se postupně kvalifikovat a projít pavoukem.To by potom MS v lyžování mohlo být jako pochod Praha - Prčice - masový podnik.
23.2. | 14:10 Jan Sedlacek
2
Náhlasit nevhodný komentář
Kokosy na sněhu - druhý díl.
23.2. | 13:49 sedlackova-iva
3
Náhlasit nevhodný komentář
nemyslím si, že by neměl dostat možnost startovat, je to sport a jako takový má být pro všechny, chudák nikdy neviděl sníh a přesto se chtěl pokusit závod dojet, nebyl sám, kdo měl na trati potíže a z první dvacítky startujících hned za startem padalo k zemi dobrých 17 běžců. Tento byl odvážlivec
23.2. | 12:12 maxfox
2
Náhlasit nevhodný komentář
S 28 eury cestovat přes půl zeměkoule ? Ten měl skončit v blázinci. Alespoň všichni vidíme, jakou tyto lidé mají soudnost.Vždyť musí předem vědět,že budou muset pro svoji obživu krást.A MS nejsou OH,tam se dostane na základě dosahovaných výsledků.To je stejné,jako bych tam jel závodit já.