Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 1. 2018
Hokej Česká extraliga

Speciální dresy v extralize: Štěstí přinesly Chomutovu i Spartě!

HC Sparta Praha
Zdroj: Profimedia

Hrálo se 42. kolo extraligy a v rámci něj se představily dva týmy ve speciálních dresech. Chomutov vyměnil modročervenou kombinaci za doktorskou zelenou barvu. Výtěžek z těchto trikotů poputuje chirurgickému oddělení. Sparta zase vzdávala maskovanými dresy hold vojákům.

Souboj devátého a desátého týmu tabulky, to bylo klání mezi Chomutovem a Pardubicemi. Domácí ho zvládli lépe. Udělali si náskok a v polovině zápasu vedli 3:0. Dynamo sice gólem juniorského reprezentanta Kauta snížilo, ale Vladimír Růžička mladší pět minut po něm vrátil svému týmu opět třígólový náskok. Za hosty ještě snížil Marosz, ale Piráti nakonec vyhráli 4:2. Pomohly jim speciální zelené dresy, které vyobrazovaly chirurgický plášť. Výtěžek z nich pomůže právě chirurgickému oddělení.

 

 

Také Sparta nastoupila ve speciálních maskáčových dresech. Po vzoru NHL tak vzdala letos hold vojákům. I Pražanům tato akce přinesla štěstí. Nad Vítkovicemi vyhráli 4:3 po nájezdech. Ten vítězný dal Jiří Černoch.

 

 

Hokejisté Liberce rozdrtili v 42. kole extraligy Zlín 7:0 a navázali na páteční výhru nad Litvínovem (5:1), díky které ukončili sérii tří zápasů bez bodu. Na nejvyšší výhře Bílých Tygrů v sezoně se podílel dvěma góly a asistencí Dominik Lakatoš, tři body za gól a dvě přihrávky si připsal také Lukáš Jašek. Brankář Roman Will udržel potřetí v tomto ročníku nulu.

 

Výsledky 42. kola:

Liberec – Zlín 7:0
Sparta – Vítkovice 4:3 po nájezdech
Třinec – Jihlava 4:1
Chomutov – Pardubice 4:2
Mladá Boleslav - Brno 5:2
Olomouc - Plzeň 2:4

 

lju, ČTK TN.cz