extraliga 7. kolo

Specialisté na "desítku"? Po Olomouci smetla Plzeň i Pardubice

HC Škoda Plzeň
Zdroj: ČTK

Hokejisté Plzně podruhé v sezóně nastříleli svému soupeři deset branek. Poté, co tento přídel nadělili ve třetím kole Olomouci, spustili kanonádu i v kole sedmém do sítě Pardubic. Východočechy porazili 10:2.

Domácí v úvodu ve snaze o nápor naráželi na dobře se pohybující hráče Pardubic, kteří vyhrávali i osobní souboje. Až v osmé minutě při vyloučení Hollanda Indiáni pořádně prověřili Kacetla. Gólman Dynama ale stačil vyrazit ránu Kubalíka bez přípravy z pravého kruhu a poradil si také s pokusem Stacha z bezprostřední blízkosti.

Hosté poté přečkali další oslabení a ve 13. minutě sami udeřili, když špatnou rozehrávku Moravčíka potrestal Trončinský úspěšným nahozením od modré čáry. Indiáni ve snaze o vyrovnání zjednodušili hru a 55 vteřin před první sirénou se po nabídce Stacha zpoza branky prosadil z mezikruží kanonýr Kubalík.

Na začátku prostřední části dohrávalo Dynamo přesilovku a gólman Svoboda skvěle zastavil bombu Sýkory. Naopak na druhé straně ve 22. minutě Gulaš svůj únik ve vlastním oslabení po levé straně zakončil trefou na 2:1. Za chvíli při přečíslení tří na jednoho Schleiss z ideální pozice pálil nad. Hosté totiž otevřeli hru. Mojžíš ovšem po brejku svojí tvrdou střelou Svobodu nepřekonal a z protiútoku ve 28. minutě přidal rozjetý Kracík třetí gól.

Krátce po polovině utkání navíc početní výhodu po rychlé kombinaci zužitkoval přesnou střelou opět Gulaš a o 64 vteřin později díky nedůrazu pardubické obrany dorážkou zvýšil Stach už na 5:1. Hosté se mohli zvednout během dvou přesilových her pět na tři. Nevyužili ovšem ani tu trvající 75 vteřin, když nekrytý Treille neprostřelil zblízka Svobodu a strážce plzeňské branky si poradil i se dvěma šancemi kanonýra Petra Sýkory.

Prostupnou pardubickou defenzivou ještě v poslední minutě druhé třetiny prokličkoval Kracík a jeho akci dokončil Sklenička, který po druhé dorážce překonal už ležícího náhradníka v brankovišti Dynama Růžičku.

V závěrečné části domácí viditelně polevili a ve 46. minutě snížil šikovnou tečí Rolinkova nahození explzeňský Ján Sýkora. Poté ovšem zaváhal při rozehrávce Mojžíš a Petr Straka svižnou střelou zvýšil na 7:2. Závěrečnou desetiminutovku provázela další selhání hostů v obranném pásmu, která potrestal úspěšnou tečí Mertla a dokončením hattricku po kombinaci s Indrákem Gulaš. Diváci se navíc opět dočkali "desítky". Na konečných 10:2 upravil 29 vteřin před koncem pohotovou zadovkou Kracík.