Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.12. 2016 14:35
vizitka co jsou vlastně zač?!

Spartu čeká ruský ’Leicester’, který vstal z mrtvých a přežil meldonium

FK Rostov
Zdroj: profimedia.cz

Když se řekne ruská Premier League, český fanoušek si nejspíš vybaví kluby jako CSKA, Spartak, nebo Zenit Petrohrad. Jenže tabulkou momentálně hýbe i tým z Rostova, který podobně jako anglický Leicester doslova vstal, ale byl zmiňován i v souvislosti s dopingem ruských sporotvců.

Aktuálně mu patří sedmá příčka v ruské Premier League, ale nenechte se zmást, klub přežil hranici bankrotu a sázkaři ho tipovali spíše na boj o záchranu.

 

 

Jenže fotbal je kulatý a Rostov se loni v nejvyšší ruské soutěži zachránil až v baráži. Přímého sestupu ho uchránila pouze lepší vzájemná bilance s Torpedem Moskva.

 

Letos to ale byla jiná pohádka, podobná té, kterou žil již zmiňovaný anglický Leicester. Bohužel stín pochybností na zázračný vzestup vrhla dopingová aféra, která sebou stáhla mnoho ruských sportovců v čele s tenistkou Marií Šarapovovou.

 

 

"V médiích se objevily spekulace o meldoniu a Rostovu," řekl šéf lékařské komise FIFA Jiří Dvořák. "Na všechny spekulace nereagujeme, ale vzhledem k tomu, co se kolem meldonia v poslední době děje, nám to přišlo jako dobrá věc," dodal.

 

Fotbalisté i celý klub podle Dvořáka plně spolupracoval a zakázané meldonium se u žádného z hráčů nepotvrdilo.

 

Teď se parta z města u Azovského moře chystá překazit spanilou jízdu pražské Sparty v Evropské lize. Jestli se mu to podaří, zjistíme 16. února, kdy se oba celky střetnou v Rusku.

mm TN.cz