fotbal osmifinále

Sparťanky odvedu ve Švédsku nezvládly a v Lize mistrů končí

Fotbalistky Sparty
Ilustrační foto.

Fotbalistky pražské Sparty nezvládly osmifinálovou odvetu Ligy mistrů na půdě švédského Linköpingu, kde prohrály 0:3 a po týden staré remíze 1:1 v soutěži končí.

Sparťanky si do Švédska přivezly nadějný výsledek 1:1 z prvního osmifinálového zápasu. Jenže odveta jim vůbec nevyšla a už v 18. minutě prohrávaly 0:1.

Ve druhé půli české vicemistryně sice chtěly vyrovnat, nicméně výsledkem byl pouze další gól domácích dvanáct minut před koncem. V 85. minutě pak pečetila výhru domácí Sorensenová a Linköping vyhrál 3:0.

Sparťanky tak vypadly v osmifinále a výsledek českého týmu v ženské Lize mistrů nevylepšily. Naposledy byly mezi nejlepší osmičkou v roce 2005.

Postopit dál mohou rivalky ze Slavie, které ve čtvrtek půjdou do domácí odvety s islandským Stjarnanem.