mol cup 3. kolo

Sparťanům ve Znojmě stačil jeden gól, Slavia dala Třinci pět branek

Znojmo - Sparta Praha
Zdroj: ČTK

Pořádně snažit se museli fotbalisté pražské Sparty, aby postoupili ze třetího kola domácího poháru. Na hřišti druholigového Znojma vyhrála 1:0 gólem Bogdana Vatajelua. Slávisté na domácím hřišti s Třincem dokonce prohrávali, nakonec ale pěti góly ve druhém dějství zápas otočili.

Trenér Andrea Stramaccioni po prohraném ligovém derby se Slavií udělal v sestavě hodně změn. Šanci dostali Štetina, Civič, Mavuba, Plavšič či Vatajelu. A právě rumunský krajní hráč byl klíčovou postavou utkání.

Ve 26. minutě prodloužil centr Šural, míč se dostal k Vatajeluovi, ten se zasekávačkou zbavil obránce a poslal Spartu do vedení. Již předtím domácího gólmana vystrašil z přímého kopu Mareček.

Jenže po vstřeleném gólu Sparta polevila a ukazovala, že není v ideální formě. Ve druhé půli bylo výrazně aktivnější Znojmo. Teplého vychytal brankář Dúbravka, Javůrka na poslední chvíli zastavil při brejku Mandjeck jen za cenu žluté karty a Znojemští se v závěru dožadovali i penalty po stažení Lacka, ale sudí nechal pokračovat ve hře. V posledních vteřinách se dostával do obrovské šance Mešaninov, ale nezpracoval si dlouhý pas.

Z problémů se musela dostávat Slavia. Navzdory převaze totiž po prvním poločase prohrávala s druholigovým Třincem 0:1. Krátce po přestávce se ale trefil střídající Altintop a do šedesáté minuty to po trefách Frydrycha a Sýkory bylo už 3:1.

Výhru 5:1 pečetil dvěma brankami Tomáš Necid.