Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.8. 2017 10:48
Fotbal Nominace

Karavajev nominován do repre. Zahraje si poprvé za Rusko?

Vjačeslav Karavajev
Zdroj: Profimedia
Vjačeslav Karavajev

Obránce pražské Sparty Vjačeslav Karavajev byl nominován do národního týmu. Má tak vůbec poprvé v kariéře šanci, že si zahraje za seniorskou reprezentaci. Teď ho čeká soustředění v Moskvě a přátelský zápas proti Dynamu Moskva. Na svém oficiálním facebooku o tom informoval klub z Letné.

Zatím se mohl Vjačeslav Karavajev chlubit statusem mládežnického reprezentanta. To se ovšem může už brzy změnit. Trenér ruského národního týmu Stanislav Čerčesov totiž sparťanského obránce nominoval mezi seniory. "Vjačeslav Karavajev byl nominován do ruského národního týmu. Sparťanského obránce čeká soustředění v ruské metropoli a přátelské utkání proti Dynamu Moskva," uvedla Sparta na svém facebooku.

 

 

Trenér sparťanského týmu Andrea Stramaccioni však příliš velký prostor Karavajevovi v posledních utkáních nedával. Poslední dvě kola ruský obránce vůbec nehrál a proto mnohé fanoušky jeho nominace poměrně překvapila. "Když hrál tak nic a teď nároďák? Zápasy, co teď hrál, tak odchodil a nechtělo se mu útočit, proto nejspíš sedí," píší někteří příznivci klubu z Letné do diskuze.

 

Vjačeslav Karavajev je odchovancem CSKA Moskva, odkud zamířil do České republiky. Nejdříve hrál za Duklu Praha, poté za Jablonce a od loňské sezony je ve Spartě. Rusko reprezentoval od kategorie do šestnácti let.

lju TN.cz