Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.11. 2016 16:07
Zprávy z týmu Potěší i naštve

Sparta: Zraněné opory, Dočkal má stopku, gólmani jsou zpět!

Zprávy ze Sparty
Zdroj: Profimedia

Spartu před koncem podzimní části svazují zranění klíčových hráčů. Do konce letošního roku zbývají ještě tři kola, do kterých navíc nebude moci zasáhnout vykartovaný Bořek Dočkal. Jedna pozitivní zpráva se přeci jen objevila. Brankáři David Bičík a Marek Štěch se zase navrátili do plného tréninkového zatížení.

Fotbalovou Spartu nečeká v nejbližších dnech a týdnech nic lehkého. Záložník Bořek Dočkal obdržel za faul na libereckého Breiteho nejen červenou kartu, ale také stopku na tři zápasy. Do konce kalendářního roku si tak nezahraje žádná ligová utkání. Mnoho dalších opor pražského klubu svazují zranění.

 

 

Dlouho očekávaný návrat Tomáše Rosického do mateřského klubu se podepsáním jeho dvouleté smlouvy fanouškům sice splnil, ale bývalý reprezentační kapitán odehrál jen devatenáct minut v 6. kole proti Mladé Boleslavi. "Připravuje se individuálně každý den na Letné, ale na podzim pravděpodobně do zápasů už nezasáhne," uvádí Sparta na svém webu.

 

Lukáš Vácha a Martin Frýdek budou mimo hru také dlouhodobě. Oba záložníci jsou po operaci kolene. Zatímco první jmenovaný už pomalu trénuje i s míčem, Frýdek je naopak čerstvě po zákroku a čeká ho náročný proces rehabilitace. Trenéři však zatím nechtějí na Váchu příliš tlačit. "Jeho zapojení do plného tréninku bude postupné," zveřejnila Sparta.


Problémy se svaly svazují Václava Kadlece a Josefa Šurala. Oba zatím trénují v posilovně. Zdravotní stav Kadlece se lepší a měl by stihnout nejbližší zápas s Karvinou, ale Šural si zranění obnovil. Ondřej Zahustel léčí poranění kotníku, ale mohl by proti Karviné také nastoupit, stejně jako Aleš Čermák a Michal Sáček.


Vedení sparťanského klubu a především trenéra Holoubka může těšit alespoň to, že už do plného tréninku zasáhli brankáři David Bičík a Marek Štěch.
 

 

lju TN.cz