Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 1. 2017
Hokej Další fighter v Česku

Sparta vzdává hold speciálními dresy a zkusí bitkaře z Baham!

HC Sparta Praha
Zdroj: HC Sparta Praha

Hokejová Sparta představila speciální dresy, ve kterých nastoupí v domácích zápasech proti Třinci a Olomouci. Akce se jmenuje Sparta vzdává hold a letošním tématem jsou záchranářské uniformy. Do toho ohlásilo vedení klubu novou posilu. Na zkoušku přichází ostrý chlapík z Kanady André Deveaux.

Už šestý ročník akce s názvem Sparta vzdává hold chystá pražský hokejový klub. V rámci toho nastupují Pražané vždy ve speciálních dresech a ty letošní vypadají jako záchranářské uniformy. Sparťané také publikovali video, ve kterém je přehlídka všech předchozích trikotů.

 

 

To však není jediná novinka, která se v útrobách O2 arény přichystala. Vedení Sparty ohlásilo příchod Andrého Deveauxe. Kanadský tvrďák teď musí přesvědčit na měsíční zkoušce. "Jsem za tuhle šanci moc rád a děkuji Spartě, že mohu bojovat o místo v tak slavném a úspěšném klubu," řekl pro klubový web.

 


Dříve proslul Devaux především svými šarvátkami. "Ale nelíbí se mi, že mě lidé jen posuzují podle mé historie. Udělal jsem ve své kariéře i dost bodů a budu rád, když trenérům na Spartě ukážu, že jsem plnohodnotný hokejista, nejen bitkař," dodal. Sparta se tak možná inspirovala Kladnem, které angažovalo jiného fightera Joshe Grattona, se kterým se Deveaux v minulosti serval.

 

 

 

Dvaatřicetiletý útočník André Deveaux v loňské sezoně nikde nehrál. Před tím však strávil rok v nejvyšší švédské lize, ruské KHL, ale ve svých statistikách má také 31 zápasů v NHL, kde hrál za New York Rangers a Toronto Maple Leafs. Zajímavostí je, že se narodil na Bahamách ve městě Freeport, čemuž napovídá i jeho exotický vzhled. Má rovněž kanadské i bahamské občanství.

 

lju TN.cz