Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 9. 2017
Fotbal 1. fotbalová liga

Sparta vyhlásila válku svým chuligánům a poslala na ně policii!

Derby pražský
Zdroj: Profimedia
Derby pražský "S"

Fotbalová Sparta řekla dost! Na mimořádném zasedání klub jednal o událostech, které se staly během utkání v derby se Slavií. V sektoru sparťanských příznivců došlo k násilnostem, které klub z Letné nehodlá dál tolerovat.

Vedení Sparty dělí své příznivce na dva tábory. V tom prvním jsou fanoušci, kteří Spartě fandí a za svůj oblíbený klub doslova dýchají. Ten druhý je ale plný problémových jedinců, kteří v zápase se Slavií dokonce páchali násilí na ostatních sparťanech. "Násilí na stadionech nelze tolerovat," zní ze Sparty.

 

 


AC Sparta Praha teď čeká, až policie identifikuje agresory, kteří už na žádný zápas nikdy nepřijdou - budou mít přísný zákaz. "Současná právní úprava nám dává možnost udělit pachatelům zákaz vstupu na náš stadion. Jsme připraveni této možnosti využít," stojí v prohlášení Sparty.

 


Sparta bude spolupracovat s policií i v dalších zápasech. Budou posílena bezpečnostní opatření a stadion bude monitorovat více kamer. To má pochopitelně za cíl lépe identifikovat případné další chuligány.

 

A co na to fanoušci? "Tak doufám, že ty mlátičky opravdu najdou a pak už se na náš stadion nedostanou a nebudou ohrožovat ostatní fanoušky Sparty," zní v jednom z komentářů v klubové diskuzi. Během derby skupina chuligánů skopala do bezvědomí jednoho z fanoušků Sparty, který neměl souhlasit se skandováním proti vedení klubu. To se těm opravdovým fanouškům pochopitelně nelíbí.

 


Podle jiných měl napadený fanoušek provokovat. "Pokud někdo někomu vyhrožuje a ukazuje, že ho podřízne a zabije, tak se reakci některých nedivím," jenže na tento příspěvek a jemu podobné začali reagovat ostatní tak, že jde o naprostý nesmysl. S násilím zkrátka většina fanoušků nesouhlasí.

 

 


Vypadá to, že se letenský klub ještě více semkne. "Fakt smutný, Sparta místo toho aby se plně soustředila na to, jak překonat problémy po těch rozsáhlých změnách (za pomoci pozitivní podpory od fanoušků). Musí řešit bezmozky, kteří současnou situaci naopak ještě zhoršují (ostatně jako vždy, náš kotel je totiž totálně mimo). Tak si hoši zatleskejte," zní v další reakci na klubové prohlášení.

lju TN.cz