Aktualizováno 7.2. 2017 21:49
Finále Liga mistrů

Sparta byla hodně blízko, mistrem mistrů je však Frölunda!

HC Sparta Praha

Hokejová Sparta ve velké bitvě nezvládla ovládnout třetí ročník Champions Hockey League, tedy Ligy mistrů. Ve finále ji porazil loňský vítěz, švédská Frölunda, poměrem 4:3 v prodloužení. Jednalo by se o historický úspěch pražského klubu, radují se však Švédi.

Pražané šli už ve třetí minutě utkání do vedení. Po střele Petra Kaliny od modré čáry dorážel do odkryté brány Lukáš Cingel. O pět minut později byl vyloučen sparťanský Brian Ihnacak a toho Frölunda využila. V přesilovce překonal Pöpperleho Casey Wellman a bylo vyrovnáno. Uplynuly znovu tři minuty a Sparta šla po gólu Petra Vrány opět do vedení. Jenže ještě do konce první třetiny stačili domácí i podruhé vyrovnat. Autorem branky byl kanonýr Joel Lundqvist, který tečoval ránu Henrika Tommernese.

Do druhé části vstoupila lépe Frölunda. Velkou šanci měl ve 24. minutě Sean Bergenheim, ale Pöpperleho nepřekonal. Jenže co se jemu nepovedlo, to napravil svým druhým gólem v zápase Casey Wellman, který se buldočím způsobem nacpal do brankoviště a puk i se sparťanským gólmanem dostal za brankovou čáru. Švédský tým dál tlačil, ale nakonec z toho nic víc nebylo a za stavu 3:2 skončila druhá třetina.

Jak vlétli Indiáni do druhé části, tak úvod třetí třetiny patřil Sparťanům. Nejprve se do velké šance dostal Cingel, ale tlak využil až Lukáš Klimek, který změnil svou čepelí směr střely Jana Švrčka a umístil puk elegantně až do brány. Už tak vyrovnané finále bylo srovnáno i na góly – 3:3. Pak začalo obrovské drama a hra nahoru dolů. Největší pech měl dvakrát po sobě Lukáš Pech, kdy ani jednu z příležitostí nepotrestal. Rozhodnou mohl i na druhé straně svou tečí Lundqvist, ale nic se nestalo.

Rozhodnout muselo prodloužení. V něm už po minutě a sedmadvaceti sekundách rozhodl o mistrovi mistrů Nicklas Lasu.