Publikováno 16. 2. 2017
Fotbal Evropská liga

Sparta to v Rusku vůbec nezvládla! Rostov nadělil debakl

AC Sparta Praha

Ostuda, zmar, debakl. Fotbalisté Sparty nevstoupili zrovna šťastně do jarní části Evropské ligy. Z hřiště Rostova si Pražané odvezli těžkou prohru 0:4. Navíc už od dvaatřicáté minuty hráli bez vyloučeného Konatého, který vyfasoval dvě žluté karty.

Už od začátku byli lepší domácí. Koubek musel dávat kvůli několika šancím Rostova bedlivý pozor, ale to mu v patnácté minutě už nebylo nic platné. Hlavičkou ho totiž po rohovém kopu překonal Mevlja. Tím se odstartoval ruský gólostroj. Pomohlo mu i vyloučení Konatého, který ve dvacáté minutě obdržel první žlutou kartu a o deset minut později i druhou. Zápas pro něj tak předčasně skončil.

V osmatřicáté minutě využil početní převahy Poloz, který po hezké akci zvyšoval na 2:0. O dvě minuty později kdy se ke střele v pokutovém území dostal Christian Noboa a bylo to už 3:0. Jenže trápení pokračovalo i ve druhém poločase.

Sparta sice ve druhé části dlouho odolávala, ale Rostovu tři góly nestačily. Po krásné akci v pokutovém území šel ruský celek do vedení 4:0 a tímto výsledkem hrůzný zápas pro Pražany a podstatně veselejší pro fotbalisty Rostova skončil. V odvetě tak pravděpodobně už o nic nepůjde, ale to se rozhodne až za týden.