fotbal 18. kolo

Sparťané vyhráli pro legendu, za Mladou Boleslav nedohrál Baroš

Sparta Praha
Zdroj: ČTK

Fotbalisté pražské Sparty přivítali v 18. kole nejvyšší fotbalové soutěže na Letné Mladou Boleslav. Na domácí půdě potvrdili, že neztrácí a soupeře porazili 2:0. Stejně jako v prvním jarním kole se trefil Josef Šural, druhý gól domácích přidal stoper Costa. Utkání naopak nedohrál útočník Boleslavi Milan Baroš, který byl po druhé žluté kartě vyloučen.

První domácí zápas jarní ligy se Sparta rozhodla pojmout jako rozlučku se svým bývalým trenérem Pavlem Srníčkem. „Pavel s námi sezonu začal a byli bychom rádi, kdyby ji s námi aspoň takto symbolicky dokončil,“ uvedl generální ředitel Sparty Adam Kotalík.

Už před zápasem měli fanoušci, kteří dorazili na Letnou, možnost napsat vzkaz tragicky zesnulému brankáři. Srníčkův portrét byl umístěn i mezi střídačky, prodávaly se speciální odznaky s jeho podobiznou, výtěžek z prodeje půjde na charitu.

V deváté minutě vysunul Frýdek za obranu Zahustela, který už mohl zakončovat, ale ještě hledal na druhé tyči Krejčího. Jeho střelu do odkryté branky ještě vykopl Fleišman, ale dorážející Šural už měl snadnou úlohu. Gólově se tak prosadil i v druhém soutěžním utkání po příchodu do Sparty.

Ve 22. minutě přišla pojistka po rohovém kopu. Dočkalův centr vrátil do ohně Frýdek a Costa se hezky položil do střely, kterou usměrnil přesně k tyči.

Posledních 20 minut už Sparta šetřila síly na čtvrteční odvetu Evropské ligy v Krasnodaru a nechávala víc hrát soupeře, ten toho ale nedokázal využít. Nepříjemnou zprávou pro Pražany tak byla jen osmá žlutá karta v sezoně pro Costu, kterého čeká v lize dvouzápasová vynucená pauza.

Trest nemine ani hvězdu Mladé Boleslavi Baroše, jenž deset minut před koncem dostal po faulu na Costu druhou žlutou kartu a hosté dohrávali v deseti.