Fotbal 1. fotbalová liga

Sparta hostila Slovácko. Nakonec rozhodl jediný gól Lafaty!

AC Sparta Praha vs. Slovácko
Zdroj: ČTK

Fotbalisté Sparty ve 4. kole české nejvyšší soutěže přivítali Na Letné Slovácko. Šance viděli diváci na obou stranách, ale tu jedinou proměnil David Lafata. Ten tak rozhodl o hubené výhře 1:0.

V prvním poločase začala aktivněji Sparta. Nejvíce byla na hřišti vidět dvojice Tal Ben Chaim a Jonathan Biabiany. Slibné centry do předbrankového prostoru však postrádaly zakončení. Z některých protiútoků si vytvořily dobré šance i hosté, ale ani ty žádnou neproměnili.

Skóre otevřel až v 60. minutě David Lafata. Tomu nacentroval přímo na hlavu aktivní Ben Chaim. Tato akce rozhodla i o celém výsledku - Sparta vyhrála nad Slováckem 1:0.

Tabulku momentálně vede Plzeň, která má na druhou Spartu bodový náskok a k tomu zápas k dobru. Slovácko naopak na senzační výhru 5:2 nad Baníkem nenavázalo.