Publikováno 3. 11. 2017
šlágr hokejová extraliga

Sparta prohrála počtvrté v řadě! Ve šlágru už jí vedl nový trenér

František Výborný

Hokejová Sparta už počtvrté v řadě prohrála. Tentokrát v ostře sledovaném duelu v Brně. Rozhodující gól šlágru 18. kola hokejové extraligy dal Jan Hruška už ve 41 vteřině prodloužení. Kometa se tak bodově dotáhla na vedoucí Plzeň, která má ale o zápas méně.

Sparty pod vedením nového trenéra Františka Výborného aspoň ukončila sérii tří zápasů, ve kterých vyšla bodově naprázdno. V tabulce je ale na 10. příčce a jen jedno místo nad hranicí bojů o sestup.

Hokejisté Zlína zvítězili na ledě Litvínova 3:1 a potvrdili, že se jim proti Vervě daří. Berani vyhráli šestý z posledních sedmi vzájemných soubojů. O branky vítězů se postarali útočníci Antonín Honejsek, Pavel Klhůfek a Roberts Bukarts. Brankář Libor Kašík přišel o čisté konto v 55. minutě.

Souboj o páté místo extraligové tabulky vyzněl pro hokejisty Vítkovic, kteří doma porazili Chomutov 4:2. Ostravané rozhodli zápas za stavu 1:1 sérií tří gólů během deseti minut ve druhé části a předstihli tak na páté pozici svého soupeře. Zkraje sezony nejlepší tým na venkovních hřištích nyní na ledě soupeřů utrpěl už pátou porážku v řadě.

Litvínov – Zlín 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky: 55. Kubát – 8. Honejsek, 18. Klhůfek, 33. Roberts Bukarts.

Jihlava – Pardubice 2:3 SN (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 36. a 51. Skořepa – 12. Rolinek, 59. Trončinský, rozh. náj. Tomášek.

Vítkovice – Chomutov 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Branky: 15. D. Květoň, 22. Lev, 27. Š. Stránský, 32. Kurovský – 19. Sklenář, 52. J. Havel.

Olomouc – Mountfield 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branak: 49. Mráz.

Liberec – Třinec 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 2. Bakoš, 12. a 27. Lakatoš, 29. P. Jelínek, 42. J. Stránský – 8. M. Doudera, 27. Mikulík, 51. Adámek.

Kometa Brno – Sparta Praha 3:2PP (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 6. Nečas, 26. H. Zohorna , 62. Hruška – 18. Kudrna, 35. Forman.