Publikováno 10. 9. 2017
Fotbal 1. fotbalová liga

Sparta porazila Karvinou. Rosický v jejím dresu skóroval po 17 letech

Tomáš Rosický

Fotbalisté Sparty přivítali v 6. kole české nejvyšší soutěže na svém hřišti Karvinou. Za domácí tým skóroval po 17 letech Tomáš Rosický, který zároveň poprvé od prosince 2000 nastoupil za sparťanský celek v základní sestavě. Letenští přidali ještě jednu branku, kdy se v 55. minutě trefil David Hovorka a svěřenci trenéra Stramaccioniho tak vyhráli 2:0.

Téměř 17 let trvalo, než mohl Rosický vyběhnout v dresu Sparty od úvodních minut. Naposledy to bylo 1. prosince roku 2000 v derby se Slavií, kdy pomohl k výhře 3:1. Krátce na to zamířil do Dortmundu a později do Arsenalu. Na Letnou se sice vrátil už loni v srpnu, ale chatrné zdraví mu od té doby dovolilo odehrát jen čtyři ligové duely a jeden v Evropské lize. A vždy jen jako náhradník celkem na 116 minut.

Před dvěma týdny sice musel duel vynechat kvůli nemoci, ale během reprezentační pauzy se dal dohromady natolik, že je připraven na většinu zápasu. Trenér Stramaccioni ho tak hned zařadil do sestavy a byl to dobrý tah.

Rosický v 18. minutě otevřel skóre utkání, který využil skvělou nabídku Zahustela a nedal gólmanovi Berkovcovi šanci.

Na 2:0 zvyšovala Sparta po gólu Davida Hovorky, který využil závaru před brankou i šťastného odrazu od Kalabišky. Dalších branek se už diváci na Letné nedočkali. V 85. minutě ještě vyprovodili aplausem ze hřiště Tomáše Rosického, kterého střídal Plavšič..