stíhací jízda epojisteni.cz liga

Sparta boj o titul nevzdává! Vyhrála a dostala Plzeň i Slavii pod tlak

Lukáš Juliš
Lukáš Juliš

Fotbalisté Sparty zakončili ligový podzim vítězstvím, když si v dnešním utkání 16. kola poradili doma s Teplicemi 2:1. O výhře rozhodli Michal Kadlec s Davidem Lafatou, za hosty v závěru snížil David Vaněček. Letenští se v tabulce posunuli na třetí místo a na druhou Slavii ztrácí tři a na první Plzeň čtyři body.

Viktoria Plzeň však má večerní zápas s Bohemians 1905 k dobru.

" Jsme rádi, že jsme zápas zvládli a přiblížili se týmům na první a druhé příčce," řekl trenér Sparty Zdeněk Svoboda. "Všichni dobře víme, že se zraněními jsme se potýkali celý podzim a jen bych chtěl smeknout před hráči, kteří byli zdraví a drželi ten prapor. Díky nim jsme na pozici na jaké jsme," připomněl rozsáhlou marodku domácích.

Jihlava slaví druhou výhru v sezoně. V posledním utkání podzimu doma porazila Liberec 1:0 gólem Petra Hronka a získala větší klid pro zimní přestávku, když na předposledním místě ztrácí už jen dva body na místa záchrany. Naopak Liberec potvrdil nepovedený podzim a s 15 body je třináctý.

Brno remizovalo na domácím trávníku s Karvinou 1:1 a prodloužilo svou podzimní výsledkovou mizérii na sedm zápasů bez vítězství. Karvinou poslal do vedení ve 47. minutě Jan Šisler, bod zachránil Brnu gólem v 90. minutě Lukáš Vraštil. Zbrojovka přezimuje na čtrnáctém místě. Naopak nováček z Karviné navázal na svůj úspěch z českého poháru a upevnil si pozici v horní polovině tabulky.