nova sport 1 noc v nhl

Ovečkin vytáhl Capitals do čela NHL! Hertl byl u vítězného gólu

Alexandr Ovečkin
Zdroj: NHL media

Předvedli skvělý obrat, připsali si deváté vítězství v řadě a jsou novými vládci NHL! Hokejisté Washingtonu se po výhře 5:2 nad Buffalem dostali na první místo zámořské soutěže před dosavadního lídra z Dallasu. A lví podíl na tom má hvězdný Alexandr Ovečkin, autor dvou gólů Capitals.

S Washingtonem to přitom nevypadalo zrovna růžově, po dvou třetinách prohrával se Sabres 1:2. Pak ale přišla závěrečná dvacetiminutovka a famózní obrat domácích Capitals. A hlavní roli v něm sehrál právě ruský kanonýr.

Ovečkin nejprve ve 42. minutě srovnal na 2:2 a minutu před koncem řádné hrací doby udeřil podruhé, když trefou při power play Buffala pečetil výhru Washingtonu 4:2. Skvělá série celku z hlavního města Spojených států tak pokračuje. Díky deváté výhře za sebou se po zásluze dostal do čela celé soutěže.

Z českých hokejistů se bodově prosadil pouze útočník San Jose Tomáš Hertl, který v českém minisouboji předčil Jakuba Voráčka z Philadelphie. Dvaadvacetiletý centr se asistencí podílel na vítězném gólu Sharks, který v 54. minutě vstřelil Pavelski. Ten samý hráč poté v poslední minutě pečetil výhru San Jose 4:2.

Pittsburgh - Toronto 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 6. Kunitz, 25. Crosby - 4. Phaneuf, 22. Gardiner, rozhodující sam. nájezd Parenteau. Hvězdy zápasu: 1. Bernier (Toronto), 2. Murray (Pittsburgh), 3. Gardiner (Toronto).

Washington - Buffalo 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Branky: 42. a 59. Ovečkin, 35. Justin Williams, 49. Johansson, 50. Burakovsky - 6. Gionta, 39. Girgensons. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Eichel (Buffalo).

Tampa Bay - NY Rangers 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky: 17. Marchessault, 40. Stralman - 2. Boyle, 21. Zuccarello, 44. Moore, 59. Stalberg, 60. Nash. Hvězdy zápasu: 1. Moore (Rangers), 2. Stralman (Tampa), 3. Boyle (Rangers).

Ottawa - New Jersey 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 10. a 19. Cammalleri, 60. Stempniak. Hvězdy zápasu: 1. Cammalleri, 2. Schneider (oba New Jersey), 3. Karlsson (Ottawa).

San Jose - Philadelphia 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky: 54. a 60. Pavelski (na první Hertl), 30. J. Thornton, 46. Burns - 36. Giroux, 45. Couturier. Střely na branku: 33:19. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. J. Thornton, 2. Pavelski, 3. Couture (všichni San Jose).