Aktualizováno 18.11. 2017 18:29
potlesk fotbalová liga

Spanilá jízda nováčka! Sigma zničila i Zlín a 11 zápasů neprohrála

Fotbalisté Sigmy Olomouc

Fotbalisté Olomouce ve 14. kole první ligy porazili Zlín 2:0 a prodloužili sérii neporazitelnosti na jedenáct zápasů. O výhře Sigmy rozhodli Tomáš Chorý s Martinem Hálou a nováček nejvyšší soutěže si tak upevnil druhé místo v tabulce. Hosté naopak stále čekají na první vítězství z venku.

Olomouc od úvodu potvrzovala dobrou formu a už v sedmé minutě se ujala vedení. Chorý nejprve odcentroval na Zahradníčka, který ale na míč nedosáhl a vrátil ho zpět svému spoluhráči a ten pohotově zakončil k tyči. Domácí útočník si připsal druhý gól v sezoně a první od začátku srpna.

Zlín byl blízko vyrovnání ve 23. minutě, ale Bačo ve skluzu olomouckého brankáře Buchtu nepřekonal. Olomouc měla v prvním poločase více ze hry, ale nevedlo se jí v koncovce. Po půlhodině hry nejprve Holzer zblokoval střelu Plška a Chorý poté hlavičkoval mimo.

Po pauze se obraz hry nezměnil a domácí několikrát byli blízko druhému gólu. V 51. minutě byl Plšek sám před odkrytou brankou, ale na Zahradníčkovu přihrávku mu ve skluzu chyběly centimetry. Vzápětí se ocitl s míčem na malém vápně, ale tentokrát mířil nad.

Zlín se dostal ke slovu v 53. minutě poté, co Mehanovič našel na vzdálenější tyči Ekpaie, který však trefil pouze boční síť. Stejně dopadl po hodině hry na druhé straně Chorý. A neuspěl ani Kalvach s tvrdou střelou, kterou zlínský brankář Dostál s vypětím sil vytáhl na roh.

Gólové pojistky se Olomouc dočkala v 87. minutě, kdy se po třech minutách na hřišti prosadil střelou ke vzdálenější tyči Hála, kterému přihrával jiný střídající hráč Texl. Sigma si tak připsala šesté vítězství z posledních jedenácti zápasů a v neúplné tabulce má na druhém místě náskok tří bodů před Libercem a čtyř před Slavií, která má však zápas s Duklou k dobru.