Publikováno 1. 5. 2018
Hokej Mistrovství světa

Soupiska Švédska pro MS nahání hrůzu: 16 výborných hráčů z NHL!

Dennis Everberg a Oliver Ekman-Larsson
Zdroj: Profimedia
Dennis Everberg a Oliver Ekman-Larsson

Odborníci řadí Švédsko k favoritům květnového mistrovství světa. A mají pro to jasný argument – hráče, kteří jsou na soupisce Tre Kronor. Papírově jsou Švédové opravdu silní. V kádru je šestnáct borců z NHL. Doplňují je hokejisté z domácí soutěže, KHL a prestižní švýcarské ligy.

Jednou z největších hvězd výběru Švédska je obránce Arizony Oliver Ekman-Larsson. Ten skončil na 23. místě v tabulce produktivity obránců základní části NHL a nebýt toho, že hraje za slabé Coyotes, mohl být na tom ještě lépe. Tak jako tak, je jednou z největších defenzivních hvězd v NHL. V obraně je také skvělý Hampus Lindholm z Anaheimu, či třetí neproduktivnější zadák NHL John Klingberg z Dallasu. I když se u obránců až tak na body nekouká, jeho bilance 67 bodů (8+59) za 82 zápasů je úctyhodná.

 

 

V bráně má Švédsko Anderse Nilssona, dvojku Vancouveru Canucks, Filipa Gustavssona z týmu Belleville, což je farma Ottawy a trojici uzavírá Magnus Hellberg z Kunlunu (KHL). Jasnou jedničkou by měl být první jmenovaný.

 

 

A na závěr útok. V něm je třetí nejproduktivnější Švéd základní části NHL Rickard Rakell z Anaheimu. V sezoně nasbíral 34 gólů a 35 asistencí. Produktivitu švédského celku potáhne také Mika Zibanejad z New Yorku Rangers, Mikael Backlund z Calgary či Gustav Nyquist z Detroitu, který měl zejména v závěru základní části skvělou formu.

 

Anketa

Jak dopadne Švédsko na mistrovství světa 2018?

Hlasovalo 430 lidí.

lju TN.cz