Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 4. 2017
video Cesta na vrchol

Tohle je naděje českého biatlonu! Honza brzy doplní naše hvězdy

Zdroj: TN.cz

Biatlon u nás zažívá v posledních letech neuvěřitelný boom. Tento populární sport přitahuje zájem diváků i sponzorů. Zjišťovali jsme, kdo je v současnosti největší českou nadějí tohoto sportu.

Jednou z největších nadějí českého biatlonu je Jan Dubský, který je také čerstvým vítězem soutěže o nejlepšího střelce sezóny. Úspěchů má za sebou tento mladý závodník již ale mnohem více.

 

"Zhruba před rokem jsme s parťákem Josefem Němečkem vyhráli v Novém Městě na Moravě štafetu při Mistrovství České republiky, což mně udělalo velikou radost," vzpomíná Jan Dubský, kterého jsme navštívili doma během posezónního odpočinku.Za úspěchy jsou ale roky dřiny a trénovat se musí během celého roku: "V létě probíhá příprava, ze začátku to je takové pozvolné, postupem času ale dostáváme vyšší dávky i zátěže. A v zimě máme spíše závody a také jezdíme vyšší tempa, abychom si udrželi formu na závody," popisuje přípravu závodník hájící barvy úspěšného klubu SKP Kornspitz Jablonec.

 

A jaké jsou jeho plány do budoucna? "Určitě bych se chtěl podívat do reprezentace, ale to je přede mnou zatím veliké úsilí a hodně dřiny. A pokud vše půjde podle plánu, rád bych si někdy ozvezl světovou medaili," prozradil nám Honza své ambice.

 

 

A nesmíme zapomenout ani na to, že mezi ženami se v konkurenci více než 70 závodnic nejlepší střelkyní sezóny stala Veronika Gallová z letohradského klubu.

 

Příprava závodníků by se neobešla bez pomoci biatlonového svazu a jeho sponzorů. Dlouholetým hlavním partnerem českého biatlonu je potravinářská společnost Hamé. A zdá se, že partnerství vyhovuje jak biatlonovému svazu, tak i samotné firmě: "My jsme začali biatlon sponzorovat na začátku, kdy tomu ještě většina lidí nevěřila. Teď je tady biatlonová mánie, a to nejen na českém trhu, ale i na těch ostatních trzích, což je pro nás zajímavé," pochvaluje si generální ředitel společnosti Martin Štrupl.

 

A slova Martina Štrupla potvrzuje i prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza, který je za dlouholetého stabilního partnera velmi rád: "My si vážíme toho, že můžeme spolupracovat s těmi partnery, kteří nám pomohli na začátku, kdy o biatlon nebyl takový zájem," říká Hamza a doplňuje, že se podařilo smlouvu s Hamé prodloužit o dalších pět let.

TN.cz