Aktualizováno 17.1. 2016 19:53
premier league boj o vedení

Rooney rozhodl rekordem o výhře, Čech vychytal další čisté konto!

Premier League

V anglické Premier League je boj o čelo tabulky pěkně vypjatý. Zatímco Chelsea na jejím opačném konci vydřela v sobotu remízu 3:3 s Evertonem, o vyšší příčky bojoval Liverpool s Manchesterem United. Zápas rozhodl útočník Wayne Rooney, který se svojí trefou stal zároveň rekordmanem Premier League. Petr Čech opět prokázal svoji extratřídu, když na hřišti Stoke City předvedl v 90. minutě pohotový zákrok po závaru ve vápně a zachránil cennou remízu 0:0.

Dlouho očekávaný šlágr mezi Liverpoolem s Manchesterem United rozhodl jediný gól Wayna Rooneyho. Ten se prosadil v 78. minutě a díky němu Manchester zvítězil 1:0.

Wayne Rooney
Zdroj: Twitter Wayne Rooney slaví vítězný gól Manchesteru United.

Rooney se na Anfield Road trefil po dlouhých 11 letech a gólem zajistil výhru Manchesteru. Navíc si připsal si už 176. gól v dresu jediného klubu a stal se tak novým rekordmanem Premier League.

V zápase mezi Stoke City a Arsenalem se čekalo, zda-li se kanonýrům podaří těžký zápas na půdě soupeře a v případě úspěchu, návrat na čelo tabulky.

Zápas mnoho fotbalové krásy nenabídl, ale lépe hrajícím mužstvem byli hosté. V 90. mohli rozhodnout domácí, ale Petr Čech vyrazil nebezpečnou dorážku hokejovým zákrokem nohou.

Petr Čech
Zdroj: Twitter Petr Čech zasahuje proti útočníkovi Stoke City.

Arsenal se díky remíze na půdě Stoke City vrátil na první místo, ale stejně bodů má i Leicester.