Publikováno 15. 10. 2018
Liga národů

Souboj gigantů pro Anglii, Island má jistý sestup

Island prohrál i se Švýcarskem

Fotbalisté Španělska si na oslavy postupu budou muset ještě počkat. V Lize národů padli s Anglií 3:2 a doma prohráli poprvé od roku 2003. Opačné starosti mají na Islandu. Po třech porážkách je jasné, že spadnou do Ligy B.

Anglie v Seville poprvé udeřila už v 16. minutě, kdy se po přihrávce Rashforda prosadil Sterling. Byl to první gól Angličanů na španělské půdě od roku 1987. A pořádně je nabudil. Po trefách Rashforda a Sterlinga totiž Albion vedl o přestávce už 3:0.

Španělé se dokázali zvednout a zásluhou Alcácera snížili v 58. minutě na rozdíl dvou branek. Další gól přišel až příliš pozdě. V osmé minutě nastavení se prosadil ještě Ramos. Španělé musí tak s oslavami ještě počkat, Angličané naopak doufají ve ztrátu svého soupeře v zápase s Chorvatskem.

Islandu se nepovedl ani třetí zápas ve skupině a s nula body má tak jistotu sestupu. Naposledy prohráli seveřané se Švýcarskem 1:2. Švýcaři vedou skupinu se šesti body, druhá Belgie má ale zápas k dobru.

Za postupem míří Bosna a Hercegovina. Díky dvěma trefám Edina Džeka zvítězila nad Severním Irskem 2:0 a po třech zápasech má plný počet bodů. V podobné situaci je i Finsko v Lize C. To vyhrálo už čtvrtý zápas a nedostalo ani gól.