Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 31. 1. 2018
oh 2018 sport a politika

Putin se setkal s olympioniky a omluvil se za dopingový skandál!

Vladimir Putin
Zdroj: Profimedia

Nejvyšší představitel Ruska prezident Vladimir Putin se omluvil svým sportovním reprezentantům za to, že je vláda nedokázala lépe ochránit před důsledky dopingové kauzy.

Putin to řekl během setkání členů výpravy, kteří budou startovat na blížící se olympiádě v Pchjongčchangu.

 

 

"Víme, jak je složité dosáhnout ve sportu vítězství. A je to dvakrát složitější, kdy se sport míchá s určitými záležitostmi, které k němu nepatří. Promiňte, že jsme vás před tím nedokázali ochránit,“ řekl Putin sportovcům.

 

Rusko bylo z letošních zimních olympijských her vyloučeno kvůli obrovskému dopingovému skandálu ze Soči 2014, kde postupně vyplulo na povrch, že dopovali skoro všichni.

 

Mezinárodní olympijský výbor však pozval 169 prověřených a „čistých“ sportovců, kteří budou moci v Koreji startovat jako neutrální „olympijští sportovci z Ruska“ (OAR). Nebudou smět nosit státní symboly a v případě vítězství se jim nebude hrát ruská hymna.

 

 

"Přeji vám, abyste nemysleli na to, co doprovázelo vaši přípravu na tyto hry. Soustřeďte se na soutěže, při nichž vás budou sledovat stovky tisíc a miliony fanoušků, kteří vás milují a doufají, že vyhrajete,“ uvedl Putin.

 

Olympijských her v Pchjongčchangu by se mělo zúčastnit 168 ruských sportovců, neboť rychlobruslařka Olga Grafová pozvání na protest odmítla.

 

mm TN.cz