Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.4. 2017 13:45
indycar McLaren v Indianapolisu

Šok ve světě motorsportu! Alonso pojede 500 mil Indianapolis

Fernando Alonso
Zdroj: Profimedia

Dvojnásobný šampion Formule 1 Fernando Alonso pojede legendární závod 500 mil Indianapolis. Jeho tým McLaren a americká stáj Andretti Autosport dnes oznámili překvapivou dohodu. Alonso se 28. května posadí do jednoho z vozů přední stáje v IndyCar Series a dokonce kvůli tomu vynechá i nejdůležitější závod Formule 1 - Velkou cenu Monaka.

Stáji McLaren se ve Formuli 1 letos vůbec nedaří. Tým se tak dohodl s americkým týmem Andretti Autosport a svojí jedničku, španělského závodníka Fernanda Alonsa, pošle v květnu závodit do amerického Indianapolisu.

 


"Jsem neskutečně nadšený, že budu letos závodit společně s McLarenem, Hondou a Andretti Autosport v Indy500. Je to jeden největších závodů ve světě motorsportu, kterému se vyrovná jen 24 hodin v Le Mans a Velká cena Monaka. Samozřejmě mě mrzí, že letos nepojedu v MMonaku, ale bude to jediný závod, který zmeškám a na začátku června budu zase při Velké ceně Kanady sedět v McLarenu MCL32," řekl dvojnásobný šampion Formule 1.

 


Podle vlastních slov je jeho cílem vyhrát všechny tři nejdůležitější závody ve světě motorsportu, což před ním dokázal jen legendární Graham Hill. "Je to velká výzva, ale chci to zkusit. Nevím, kdy budu závodit v Le Mans, ale je mi teprve 35, takže na to mám spoustu času," uvedl Alonso.

 


Slavná značka McLaren, která se tak po letech opět vrátí do závodu 500 mil Indianapolis, má na kontě tři vítězství v nejdůležitějším americkém závodě. V letech 1974 a 1976 si vítězství připsal pilot McLarenu Johnny Rutherford, v roce 1972 zvítězil ve voze McLarenu nasazeném týmem Penske Mark Donohue.

 

Tým Andretti Autosport obhajuje vítězství ve slavném závodě, které vloni při jubilejním stém ročníku získal překvapivě nováček Alexander Rossi. Předtím stáj získala další tři triumfy. V roce 2005 se radoval Dan Wheldon, o dva roky později Dario Franchitti a v roce 2014 Ryan Hunter-Reay. S týmem McLaren Andrettiho stáj spojuje dodavatel motorů, oba týmy využívají agregát od japonské Hondy.

vbo TN.cz
Reklama

 

Reklama