Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.1. 2017 21:39
Útok Floridské letiště

Šok! Tentokrát se střílelo u Jágra na Floridě, co místní sportovci?

Jaromír Jágr a útok na Floridě
Zdroj: Profimedia

Svět má znovu důvod ke strachu! Neznámý útočník začal střílet na floridském letišti, kde podle posledních informací trefil třináct lidí. Podle CNN je na místě pět mrtvých, třináct lidí bylo podle policie zraněno. Na Floridě působí mimo jiných sportovců i Jaromír Jágr, jehož Florida má v noci odehrát utkání s Nashvillem. Nebude zápas zrušen? Nedotkl se útok nějakého sportovce? Na to aktuálně nedokáže nikdo odpovědět.

Hokejový klub Florida Panthers se rychle k událostem na floridském letišti vyjádřil na svém twitteru. "Naše myšlenky a modlitby jsou s postiženými tragédií," napsal klub jen pár minut od útoku.

 

Tweet Floridy
Zdroj: Twitter

Ve stejném duchu se vyjádřily i další sportovní kluby, které mají svůj domov na Floridě. Tragédie otřásla baseballisty z Miami či Tampy Bay i miamskými basketbalisty, se slovy účasti přišel i další klub z NHL, Tampa Bay Lightning.
 

Netrvalo dlouho a začaly se ozývat hlasy i z řad floridských hokejistů. Jako jeden z prvních se ze svých pocitů vyznal Vincent Trocheck.  "Jsem hluboce otřesen tím, co se stalo na floridském letišti. Moje myšlenky a modlitby patří všem zúčastněným," napsal na sociální síť jeden z parťáků Jaromíra Jágra.

 

Tweet Vincenta Trochecka
Zdroj: Twitter

Otázkou bylo, jestli nebude kvůli bezpečnostním opatřením odložen zápas NHL mezi Floridou a Nashvillem. Všichni věřili, že tragická událost nijak tento duel neovlivní a nakonec tomu tak podle všeho i opravdu bude. Po místích médiích potvrdil zprávu, že střetnutí bude sehráno podle původního plánu, i samotný klub. Zápas se bude na počest úspěchů Jaromíra Jágra hrát pod názvem Jágrova Noc, a můžete jej sledovat na Nova Sport 1 i Fandovi.

Krátce po poledni místního času vystrašila střelba cestující na letišti ve floridském Fort Lauderdale. Podle prvotních informací zatím neznámý střelec zasáhltřináct lidí. Policisté jej zneškodnili.

Nejsou dostupné informace o tom, že by se útok měl dotknout jakýchkoliv sportovců, případně i českých občanů. Budou to však muset potvrdit zprávy v dalších hodinách. 

lju, msl TN.cz