Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.11. 2017 00:14
atp poslední turnaj

Šok na Turnaji mistrů: Federer prohrál, do finále jde Belgičan

Roger Federer
Zdroj: Profimedia
Roger Federer

Roger Federer letos Turnaj mistrů nevyhraje. V semifinále závětečného klání sezony překvapivě prohrál s Belgičanem Davidem Goffinem 6:2, 3:6 a 4:6. Ten se ve finále střetne s Bulharem Grigorem Dimitrovem.

Goffin Federerovi překazil útok na sedmou trofej ze závěrečného podniku sezony. Ve finále se utká s Bulharem Grigorem Dimitrovem, který porazil Jacka Socka z USA.
 

Šestadvacetiletý Goffin, kterého letos ještě čeká s Belgií finále Davisova poháru proti Francii, proměnil po slabším začátku proti Federerovi po hodině a 45 minutách hned první mečbol. O deset let staršího švýcarského favorita, jenž útočil na Turnaji mistrů na první triumf od roku 2011, porazil v sedmém vzájemném zápase poprvé v kariéře.
 

"Nemám slov. Vůbec nevím, jak to popsat. Jsem tak šťastný," řekl na kurtu Goffin, jenž výhrou nad Federerem zaskočil nejen fanoušky v Londýně, ale i sám sebe. "Byl jsem nervózní, zvlášť v závěru. Nakonec rozhodlo, že mi vyšlo podání a já pak zahrál agresivně," dodal.


V rozhovoru pak naznačil, kterému ze soupeřů pro finále by dal přednost. "Pokud jste tento týden sledovali nějaké zápasy, tak už asi víte odpověď," usmál se s narážkou na svůj duel s Dimitrovem, od něhož v základní skupině utrpěl debakl 0:6, 2:6.


S Bulharem má Goffin bilanci vzájemných zápasů 1:3.

ram TN.cz