Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.2. 2016 14:10
skandál to nikdo nečekal

Šok na mistrovství světa. Našli elektromotor v kole favoritky!

Femke van den Driesscheová
Zdroj: Twitter
Femke van den Driesscheová

Cyklistika řeší nový skandál. Na mistrovství světa v cyklokrosu našli komisaři při kontrole rezervního bicyklu ukrytý elektromotor. Patřil jedné z favoritek závodu.

Je to už pár let, co komisaři Světové cyklistické unie kontrolují vybraná kola, aby si byli jistí, že někteří závodníci si nepomáhají ukrytým motorkem. Když neusvědčili Fabiana Cancellaru, znělo to jako scifi, vše bylo prý v pořádku a málokdo věřil tomu, že takový stroj lze vykonstruovat.

 

Skrytý elektromotor:


Jenže kontroly marné nebyly. Na právě probíhajícím světovém šampionátu v cyklokrosu v belgickém Zolderu nachytali kontroloři domácí naději Femke Van den Driesscheovou. "Je to poprvé, co se nám podařilo odhalit technický podvod a byl to pro nás šok. Většina lidí je z toho vytočená," uvedl Peter Van den Abeele z Mezinárodní cyklistické unie.


PSALI JSME


Odhalit podvod údajně pomohla skenování bicyklů pomocí zařízení, podobném tabletu.


"Zavolali jsme členy belgické reprezentace, odmontovali před nimi sedlo a v sedlové trubce byly vidět elektrické kabely. Když chtěli sundat středové složení, bylo netradičně přilepené. A uvnitř byl motor,"
 dodal Van den Abeele.


Femke van den Driesscheová sice do závodu odstartovala, ale po prvním kole měnila kolo. To právě komisaři zkontrolovali. Belgičanka nakonec ve čtvrtém kole vzdala, údajně kvůli přetrženému řetězu.

ram TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

31.1. | 12:20 josefvyskoc
37
treba mela v sedle zabudovany elektricky, "motivacni" eroticky ...
31.1. | 15:06 jaqykmy-takmyqy
-3
Kabely v sedlovce to bylo určitě elektrické vytápění sedla. Akorát nevím kde ...
31.1. | 17:08 alois223
1
Náhlasit nevhodný komentář
Už i sportovci zlenivjeli a nechce se jim šlapat ani na kole. A přitom je to sport u kterého se sedí. No je ještě něco jednoduššího? :-)
31.1. | 15:54 bard-lidu
17
Náhlasit nevhodný komentář
Ty elektrické kabely si tam schoval Petr Kramný, když prchal z Egypta.
31.1. | 15:06 jaqykmy-takmyqy
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Kabely v sedlovce to bylo určitě elektrické vytápění sedla. Akorát nevím kde měla schovanou baterii. Aby to aspoň trochu táhlo je potřeba větší a těžší článek.
31.1. | 14:33 Robert Matula
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mě by zajímalo jak to funguje, protože tužková baterka to asi neutáhne a o ničem jiném co by se tam vešlo nevím. Navíc to nemohlo vážit 10kg, protože by ji to spíš brzdilo :D
31.1. | 13:47 bard-lidu
10
Náhlasit nevhodný komentář
Ale ten motorek s bateriemi něco váží a celou cestu ji asi táhnout nevydrží. Možná tam mají nějaké speciální superdrahé akumulátory.
31.1. | 13:27 wessela23
18
Náhlasit nevhodný komentář
Vůbec o tom neměla ani ponětí co? Jenom si řikala; ooo to mi to dneska krásně jede, se mi šlape úplně lehce, jakoby samo
31.1. | 13:24 wessela23
11
Náhlasit nevhodný komentář
Sketa jedna!
31.1. | 12:20 josefvyskoc
37
Náhlasit nevhodný komentář
treba mela v sedle zabudovany elektricky, "motivacni" eroticky vibrator aby ji vyrajcoval k lepsimu tlapání :)...za trest bych ji nechal jet ten zavod bez sedla a jenom v "sede" :)))) ...at si to uzije:))) ...