Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.2. 2016 14:10
skandál to nikdo nečekal

Šok na mistrovství světa. Našli elektromotor v kole favoritky!

Femke van den Driesscheová
Zdroj: Twitter
Femke van den Driesscheová

Cyklistika řeší nový skandál. Na mistrovství světa v cyklokrosu našli komisaři při kontrole rezervního bicyklu ukrytý elektromotor. Patřil jedné z favoritek závodu.

Je to už pár let, co komisaři Světové cyklistické unie kontrolují vybraná kola, aby si byli jistí, že někteří závodníci si nepomáhají ukrytým motorkem. Když neusvědčili Fabiana Cancellaru, znělo to jako scifi, vše bylo prý v pořádku a málokdo věřil tomu, že takový stroj lze vykonstruovat.

 

Skrytý elektromotor:


Jenže kontroly marné nebyly. Na právě probíhajícím světovém šampionátu v cyklokrosu v belgickém Zolderu nachytali kontroloři domácí naději Femke Van den Driesscheovou. "Je to poprvé, co se nám podařilo odhalit technický podvod a byl to pro nás šok. Většina lidí je z toho vytočená," uvedl Peter Van den Abeele z Mezinárodní cyklistické unie.


PSALI JSME


Odhalit podvod údajně pomohla skenování bicyklů pomocí zařízení, podobném tabletu.


"Zavolali jsme členy belgické reprezentace, odmontovali před nimi sedlo a v sedlové trubce byly vidět elektrické kabely. Když chtěli sundat středové složení, bylo netradičně přilepené. A uvnitř byl motor,"
 dodal Van den Abeele.


Femke van den Driesscheová sice do závodu odstartovala, ale po prvním kole měnila kolo. To právě komisaři zkontrolovali. Belgičanka nakonec ve čtvrtém kole vzdala, údajně kvůli přetrženému řetězu.

ram TN.cz