Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 12. 2017
UFC Bude obhajovat

ŠOK: GSP se vzdal titulu. Novým šampionem je tak Whittaker!

Georges St-Pierre
Zdroj: Profimedia

Návrat Georgese St-Pierra patřil mezi největší události letošního roku. Dominantní šampion welterové váhy se po 4 letech opět objevil v oktagonu a hned dokázal porazit šampiona Michaela Bispinga. Pohádkový příběh však dnes skončil a GSP již není šampionem UFC. Co se stalo a jaká je tedy současná situace ve střední váze?

Před 4 lety GSP (Georges St-Pierre) titul odevzdal, především kvůli psychickým důvodům. Tlak vyvíjený na jeho osobu již přesáhl jeho hranici a byl donucen pomyslně pověsit rukavice na hřebík. K překvapení jeho fanoušků se dnes objevila šokující informace o tom, že se opět vzdal titulu.

 

 

Minulý týden byla Georgovi diagnostikována vředová kolitida, jež vedla k těžkému rozhodnutí. „Po zápase jsem se necítil dobře, nechal jsem tomu pár dní, jestli se to nezlepší. Poté jsem byl navštívit odborníka, který mi diagnostikoval vředovou kolitidu. Dostal jsem léky a začínám se cítit opět dobře.“ popsal GSP svůj zdravotní stav.

 

Pro UFC to byla také velká rána, protože pro začátek příštího roku plánovala zápas, kde se GSP potká s Robertem Whittakerem, jež drží prozatimní titul. Tyto plány jsou tedy po dnešním dnu pasé a Whittaker je novým šampionem UFC. A aby toho nebylo málo, tak se žádné odklady neplánují a vedení mu nabídlo rovnou elitního protivníka.

 

Soupeřem, který prověří poprvé Whittakerovi kvality coby šampiona, nebude nikdo jiný, než bývalý šampion Luke Rockhold. Ten ztratil titul proti Bispingovi, ale po návratu doslova přejel Davida Branche a dal jasně najevo, že chce titul zpět. Šanci dostane již v únoru, kdy ho bude čekat souboj na horké půdě, jelikož Robert dostane šanci bojovat před domácím publikem, tedy v Austrálii.

 

 

Zápas Whittaker vs. Rockhold bude hlavním tahákem večera a již nyní se odborníci shodují, že nás čeká neuvěřitelné kvalitní duel.

Lukáš Zduba TN.cz