Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.9. 2017 14:15
respekt neuvěřitelná bojovnice

Smutné loučení tenisové legendy. Dostala 0:6, 0:6, bude jí 47 let

Kimiko Dateová
Zdroj: Profimedia
Kimiko Dateová
Témata:

Končí žena, před jejíž kariérou je třeba smeknout. A to i přesto, že v posledním utkání dostala dva kanáry... Kimiko Dateová se loučila před domácím publikem v Tokiu. A asi už opravdu přišel čas rozlučky, vždyť je jí už 47 let!

Kimiko Dateová odehrála první zápasy na okruhu WTA v roce 1989 a potkávala dnešní legendy Steffi Grafovou, Gabrielu Sabatiniovou nebo Janu Novotnou. Třikrát se dostala do semifinále grandslamu a zaznamenala pět turnajových triumfů.


Pak ale v roce 1996 přerušila na dlouhých 12 let kariéru. Na kurty se vrátila, když jí bylo 37!


Kdekdo jí odepisoval, ale Kimiko byla vlastně ještě úspěšnější. Na grandslamech se jí sice nedařilo, ale zapsala dalších 9 vítězství na turnajích WTA. Prostě unikátní výkon.


V poseldních měsících už to ale opravdu nešlo. Trápilo jí zraněné koleno, jenže tolik toužila po rozlučce doma, že se připravila na turnaj v Tokiu. Duel s Aleksandrou Kruničovou byl prvním po dlouhých 16 měsících. Kimiko bojovala, uhrála 13 míčů, tahala se aspoň o game. Ale nakonec podlehla 0:6 a 0:6.


"Cítím se smutněji než kdy předtím," přiznala. "Ale jsme ráda, že jsem dostala možnost, znovu bojovat a hrát. I když jsem nemohla hrát tak, jako na vrcholu své kariéry, snažila jsem se vyhrát. Cítila jsem váhu každého bodu," dodala.
 

Byla prostě jedinečná: "V 90. letech jsem měla svou první kariéru a po 12 letech jsem se vrátila. Jsem tak šťastná, že jsem mohla hrát tak dlouho," Kimiko Dateová.


Smutná byla po zápase i Aleksandra Kruničová. "Nelíbí se mi, že musím být tou poslední. Byla to velká chvíle. Kimiko měla obrovskou, zajímavou kariéru," sdělila.

ram TN.cz