Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 4. 2018
Lukostřelkyně Dlouho bojovala

Smutná zpráva: Zemřela česká olympionička. Bylo jí pouhých 49!

Barbora Horáčková
Zdroj: Profimedia

Český sport zasáhl smutek. Ve věku pouhých 49 let zemřela lukostřelkyně a olympionička Barbora Horáčková. Dlouho bojovala se zákeřnou nemocí, které v neděli podlehla. Lidé se s někdejší českou reprezentantkou rozloučí příští pondělí v Plzni.

Barbora Horáčková se do podvědomí dostala v roce 2008, kdy se probojovala na olympiádu v Pekingu. Do té doby Česká republika čekala 28 let na to, až bude mít v lukostřelbě na olympijských hrách znovu zastoupení. Tehdy však vypadla už v prvním kole, kdy podlehla Kovalové z Ukrajiny jen těsně 107-109.

 

 

Informaci o smrti ostravské rodačky přinesl Deník.cz, kterému smutnou zprávu potvrdil Klub západočeských olympioniků. "Devět let bojovala s rakovinou, v neděli 8. dubna jí nemoc definitivně přemohla. Olympionička, lukostřelkyně a trenérka plzeňských nadějí, Barbora Horáčková, zemřela ve 49 letech," dodává portál Plzeň.cz.

 

Někdejší česká reprezentantka vedla k lukostřelbě i obě své dcery. Hlavně Marie platí za budoucnost české lukostřelby. Dokázala totiž vyhrát mistrovství České republiky v juniorské i ženské kategorii a na Evropském poháru získala bronz.

lju TN.cz