klasické lyžování ski classics

Smutná byla v cíli šťastná! Česká lyžařka ovládla Jizerskou 50

Kateřina Smutná
Kateřina Smutná (archiv 2014).

Česká závodnice v běhu na lyžích Kateřina Smutná ovládla další ze závodů série Ski Classics, Jizerskou 50. Pro rodačku z Jablonce už je to šestá výhra v řadě a v celkovém bodování seriálu je druhá.

Bývalá rakouská reprezentantka má v této sezoně úžasnou formu, zatím vyhrála šest ze sedmi závodů.  Závod mužů ovládl Nor Morten Eide Pedersen, který ve finiši předstihl krajana Petera Eliassena.

Smutná triumfovala ještě v rakouských barvách v Bedřichově předloni, loni zvítězila Johanssonová-Norgrenová. Letos nejprve 13 kilometrů před cílem setřásly Norku Astrid Oeyre Slindovou a Smutná pak ujela i vedoucí závodnici Ski Classics.

Nejlepším českým běžcem byl na 13. místě Stanislav Řezáč. Jiří Ročárek dojel jednadvacátý těsně před Lukášem Bauerem, který závod v Jizerských horách jel jako součást přípravy na mistrovství světa v Lahti.