Publikováno 8. 1. 2018
Motosport Rallye Dakar

Klymčiw havaroval a končí! Teď je v nemocnici a není při vědomí!

Ondřej Klymčiw

Motocyklista Ondřej Klymčiw havaroval ve třetí etapě Rallye Dakar a soutěž pro něj předčasně skončila. Jedenáctý muž loňského ročníku byl i letos dosud nejlepším Čechem v kategorii a po neděli mu patřilo 24. místo.

Dnes se ještě na čtvrtém ze sedmi kontrolních bodů držel na 28. pozici, ale poté měl havárii a podle informací z facebookového profilu svého týmu putoval do nemocnice.

"Ondra je v nemocnici v Limě na vyšetření, není při vědomí. Víc zatím nevím," uvedla pro ČTK Klymčiwova manželka Tereza.

Klymčiw startoval na Dakaru počtvrté. Havárie ukončila jeho snažení i před dvěma lety, kdy si po pádu ve vysoké rychlosti vykloubil kyčel a poranil pánev, slezinu a hrudník.

Třetí etapu z Pisca do San Juan de Marcona, na které bylo 298 měřených kilometrů, vyhrál obhájce prvenství Brit Sam Sunderland a dostal se do čela průběžného pořadí. Z Čechů jsou zatím v cíli Milan Engel a Jan Brabec, kterým patří v předběžných výsledcích 36. respektive 39. místo.