Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 12. 2017
Tragédie Během tréninku

Smrt mladého lyžaře (†17): Nehoda blízko místa, kde zemřel Poisson!

Max Burkhart
Zdroj: Instagram
Max Burkhart

V polovině listopadu oběhla svět smutná zpráva o smrtelné nehodě Davida Poissona, který zemřel během tréninku francouzského týmu, v kanadském zimním středisku Nakiska. Právě nedaleko odtud teď vyhasl další život. Sedmnáctiletý německý lyžař Max Burkhart zemřel během tréninku na závod Nor-Am Cup a to v lyžařském středisku Lake Louise.

Zahraniční média uvádí, že Max Burkhart zemřel po pádu, ke kterému došlo ve vysoké rychlosti. Na rozdíl od Davida Poissona, byl ještě převezen do nemocnice, kde lékaři bojovali o jeho život. Jeho stav byl však vážný a mladíka už se zachránit nepodařilo.

 

 

Svědci nehody říkají, že Burkhart ztratil kontrolu nad svými lyžemi a vrazil do plotu. Německý talent byl členem Ski Clubu v Gamrschi, který sídlí v německých Alpách. O život přišel během tréninku, kdy se připravoval na závod Nor-Am Cup.

 

 

Středisko Lake Louise, kde Max Burkhart zemřel, je vzdáleno zhruba jen hodinu a půl cesty automobilem od střediska Nakiska, kde přišel o život po fatální chybě v tréninku francouzský reprezentant David Poisson. Jemu se smrtelná nehoda stala před necelým měsícem.

lju TN.cz