Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 5. 2018
Fotbal Smutná zpráva

Smrt mladého hráče: Zemřel dva měsíce poté, co ho zasáhl blesk!

Luyanda Ntshangase
Zdroj: Twitter (Maritzburg United)

Čtvrtý tým jihoafrické Premier League (tedy tamní nejvyšší soutěže) Maritzburg United přišel o jednoho z největších svých talentů současnosti. Teprve jednadvacetiletý záložník Luyanda Ntshangase zemřel dva měsíce poté, co byl v přátelském zápase zasažen bleskem.

Blesk zasáhl tři hráče během přátelského zápasu 1. března tohoto roku. Dva zasažení fotbalisté byli jen lehce zraněni, ale Luyanda Ntshangase těžce. Utrpěl popáleniny na hrudi a ztratil vědomí. Po dvou měsících v kómatu zemřel.

 

 

Klub Maritzburg United, za který Ntshangase hrál, je zdrcen. "Jsme extrémně zarmouceni ze ztráty Luyandy. Byl to nadějný hráč s obrovským potenciálem," stojí v oficiálním prohlášení United. "Jménem našeho klubu bychom chtěli vyslovit upřímnou soustrast Ntshangasově rodině," dodává klub.

 

 

Luyanda Ntshangase byl teprve jednadvacetiletý fotbalista, kterého považovali za jednoho z nejtalentovanějších jihoafrických hráčů současnosti. V posledních dvou letech je to třetí tragédie v rámci klubu Maritzburg United. V roce 2016 zemřel sedmadvacetiletý Mondli Cele, o rok později dvacetiletý Mlondi Dlamini. Oba při dopravní nehodě.

lju TN.cz