Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.7. 2016 11:55
video nešťastná náhoda

Osudná návštěva posilovny. Smrt fotbalisty oplakávají i hvězdy

Fran Carles
Zdroj: Twitter
Fran Carles

Hodně smutná a zároveň tragická zpráva přišla ze Španělska. Tamní fotbal přišel o jednoho z nejoddanějších hráčů, jaký po hřištích na Pyrenejském poloostrově pobíhal. Franu Carlesovi, kapitánovi třetiligového celku Linares, stala osudnou návštěva fitcentra. Zemřel v pouhých 26 letech.

Španělský fotbal se vzpamatovává z nepříjemné události. Všechno přitom vypadalo tak nevinně. Fran jako tradičně zašel do posilovny, během rutinního tréninku mu ale spadla činka na stehno. Fotbalista nepociťoval potřebu zajít po úrazu k lékaři, což se následně ukázalo jako fatální chyba.


Místo toho, aby se poraněné místo hojilo, se fotbalistův stav postupně zhoršoval. A to rapidně. Doktora navštívil až v době, kdy už bylo bohužel pozdě. Po vnitřním krvácení selhaly Franovi orgány. Lékařům se ho operací na poslední chvíli nepodařilo zachránit...


Bylo mu sice jen šestadvacet, přesto už patřil mezi ikony svého milovaného klubu. Však byl také kapitánem třetiligového Linares, kde s fotbalem začínal. Fanoušci i kamarádi Franovu památku uctili tam, kde to měl nejraději. Před zaplněným stadionem nesli jeho rakev kolem celého hřiště. Místo mohutného skandování však fotbalový stánek tentokrát zalily slzy.

 


Smrt mladého fotbalisty nezasáhla jen fanoušky Linares a jeho spoluhráče, ale i největší španělské hvězdy. "Nekonečný smutek. Moje myšlenky směřují k rodině, přátelům a klubu Linares," napsal na Twitter obránce Sergio Ramos. "Smutná zpráva pro všechny, kdo mají rádi fotbal. Upřímnou soustrast celé rodině," přidal gólman Iker Casillas.
 

 

pha TN.cz