Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.5. 2017 14:44
Florbal Tragédie na hřišti

Smrt během tréninku: Ve Švédsku zemřel pětadvacetiletý florbalista!

Mikael Harryson
Zdroj: Twitter

Tragická zpráva přišla ze Švédska. Teprve pětadvacetiletému florbalistovi Pixbo Mikaelu Harrysonovi se během tréninku zastavilo srdce. I přes rychlý zásah záchranné služby po převozu do nemocnice zemřel.

Lidé ve Švédsku florbal milují a v sobotu mohli sledovat napínavou bitvu semifinále juniorského šampionátu ve Växjö. Mezitím se však o dvě stě kilometrů dál odehrávalo drama. Florbalista Pixba Wallenstam Mikael Harryson tam totiž bojoval o život.

 Během tréninku se mu zastavilo srdce a nezachránil ho ani rychlý převoz do nemocnice. Teprve v pětadvaceti letech zemřel. "Harry byl jak skvělým člověkem, tak i výborným hráčem. Pořád se smál, každý jej měl rád. Pro nás všechny je tahle náhlá ztráta obrovským šokem, truchlíme společně," cituje soustrast kapitána Pixbo Daniela Calebssona web florbal.cz.

 

Švédský hráč měl se srdcem problémy už v minulosti. Ve třinácti mu doktoři diagnostikovali vrozené srdeční onemocnění. Florbal však miloval natolik, že hrál dál. Musel mít ale vždycky na těle přístroj na stimulaci srdečních impulzů.

 

 

Jeho nucená pauza, způsobená zdravotními problémy, trvala až do ledna. Poté si zlomil kůstku v noze a letošní ročník nedohrál. Zase se vrátil, ale v sobotu pro něj byl trénink bohužel ten úplně poslední.

lju TN.cz