Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.1. 2017 10:39
Rallye Dakar Ivan Jakeš

Smolný Dakar: Zásah bleskem, pád, na letišti mysleli, že má zbraň!

Ivan Jakeš
Zdroj: Profimedia / facebook

Vtipně mu přezdívají "Bleskový Ivan". Jenže to, co této přezdívce předcházelo, to mnohé vyděsilo. Slovenského motocyklového závodníka Ivana Jakeše totiž trefil na nevyzpytatelném Dakaru blesk přímo při jízdě na jeho stroji. Z toho se rodák z Myjavy dostal, ale v další etapě následoval pád, zlomenina zápěstí a předčasný odlet domů. Jenže na letišti ho nechtěli pustit, báli se, že má zbraň. Proč?

Jakoby té smůly na Rallye Dakar neměl už takhle hodně. Ve třetí etapě ho zasáhl blesk, ale Ivan Jakeš se dokázal do soutěže vrátit. Jenže v páté etapě spadl, zlomil si zápěstí a měl několik pohmožděnin a to už byl letošní definitivní konec v závodě.

 

 

Myslel, že to špatné má za sebou a vydal se na letiště v bolivijském La Paz, ale tam ho jako "bonus" těch všech mrzutostí nechtěli pustit do letadla. "Na check-inu nás odmítli pustit na palubu s tím, že Ivanova sádra je potenciálně nebezpečná zbraň. Neměli prý jistotu, že je zlomenina pravá," uvedl na sociálních sítích člen Jakešova týmu Dick Bob Kvetňanský. Ten si z toho však později udělal spíše srandu a na Facebook připojil i ironickou fotografii.

 

Facebookový příspěvek Dick Bob Kvetnanského
Zdroj: facebook

 

Celý příběh měl pokračování. "Nepomohly fotky z roentgenu ani Ivova videa z Rallye Dakar! Začali jsme s Ivanem odlamovat sádru, že to nějak půjde a odletí bez ní. Okamžitě vyhrožovali s ochrankou a chybělo málo, že Ivan použije sádrovou ruku opravdu jako zbraň," dodal Kvetňanský.

 

Jakešovi a jeho týmu se podařilo odletět až po video konzultaci s lékaři. Po návratu z Bolívie domů čekají slovenského jezdce komplexní vyšetření.

 

lju TN.cz