Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 3. 2018
cyklistika Ošklivý pád

Smolař Cavendish opět spadnul a závod končil v krvi! VIDEO

Zkrvavený Marc Cavendish
Zdroj: Scott Mitchell

Obří kopec smůly měl v sobotu britský cyklista Mark Cavendish. Toho deset kilometrů před cílem závodu Miláno - San Remo potkal nepříjemný karambol, po němž si zlomil žebro na stejném místě jako před týdnem.

Ta kolize vypadala opravdu hrozivě! V závěru závodu přejížděl Cavendish ostrůvek uprostřed silnice a náhle vrazil do bariéry. Srážka ho vymrštila do vzduchu, kde udělal salto a tvdě dopadl na záda.

Výsledek? Cavendish si zlomil žebro na stejném místě jako minulý týden při závodě na Tirrenu-Adriaticu, navíc má několik pohmožděnin i podezření na pochroumané vazy v kotníku.

Bývalému světovému šmapionovi se tak zkrátka lepí smůla na paty. Je to už třetí závod v řadě, který končil celý zkrvavený. V Abú Zabí utrpěl otřes mozku, na Tirrenu Adriaticu zase těžkce spadl hned v úvod.Ani tentokrát však nebyl sám, koho potkala nepříjemná nehoda. Jen čtyři kilometry před cílem si totiž po srážce se stájovým kolegou zlomil klíční kost Němec André Greipel, který už prodělal operaci a sezona pro něj skončila.

fre TN.cz