Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.10. 2017 11:56
video letenská mizérie

Smál se někdo při penaltách? Trenér Sparty se na to podívá

Zdroj: TV Nova

Počty jsou to jednoduché. Tři cíle, které Sparta před sezonou měla, jsou v prachu už po třech měsících. Po krachu v evropských pohárech, ztrátou myšlenek na titul přišel i konec v domácím poháru. Letenští nestačili doma na Baník a trenér Stramaccioni nyní opravdu vypadá docela nervózně.

Evropské poháry? Sbohem po dvou zápasech!
Boj o titul? Po 11 kolech ztráta 15 bodů.
Domácí pohár? Konec v osmifinále.

Vjačeslav Karavajev
Zdroj: Profimedia Vjačeslav Karavajev

Více není nutno dodávat. Na Letné je ponuro, utracené miliony nepomáhají. Poslední sezona, ve které byla Sparta v říjnu venku ze všech pohárů a ve hře již jen v ligové soutěži, se hrála před 39 lety (1978/79). Bylo to konec pro Spartu prokletých 70. let minulého století, ve které klub z Letné dokonce sestoupil z ligy. V další dekádě ale možná právě díky pádu na dno, zase nastartoval vítěznou éru. To je ale jiná kapitola…

Fanoušky zajímá současnost a v ní fakt, že trenér Andrea Stramaccioni dokázal nevídané: V rekordním čase skončit v pohárové Evropě, domácím poháru i vzdát boj o titul. 

Nestor Albiach právě zahodil penaltu
Zdroj: Profimedia Nestor Albiach právě zahodil penaltu

Sparta v letošní sezoně v podstatě nemůže už vyhrát žádnou soutěž a nemůže si zajistit pro novu sezonu žádný přímý postup do Ligy mistrů nebo Evropské ligy.


Zmar Sparty tentokrát přišel při penaltách Baník je dokázal zvládnout lépe. Letenské stálo postup selhání dvou hráčů, kteří v posledních měsících hráli v prvním týmu minimálně. Pro veledůležitou chvíli ale dostali důvěru. Nestor Albiach i Karavajev, bývalí hráči Dukly, bránu přestřelili. Tenhle fakt pak získal i vtipnou glosu na twitteru.Jenže v letenské kabině je atmosféra poněkud jiná. Andrea Stramaccioni možná bude řešit i to, zda se někteří z hráčů při Nestorově selhání nesmáli.

Diskuse o smějících se hráčích po penaltách
Zdroj: diskuse na idnes Diskuse o smějících se hráčích po penaltách

I tato otázka totiž na tiskové konferenci po bídě s Baníkem zazněla.

Andrea Stramaccioni a Nestor Albiach
Zdroj: Profimedia Andrea Stramaccioni a Nestor Albiach

„Jestli je to fakt, tak je to velmi hloupé. Kdo to byl? Pamatujete si to?“
tázal se Stramaccioni. Jenže konkrétní jméno se nedozvěděl. „Podívám se na to. Děkuji,“ zakončil italský kouč.


Klubové vedení postupně ubírá ze svých plánů, jenže nervozita je cítit i díky poslednímu výroku Andrey Stramaccioniho. Zda nadále cítí odporu ze strany klubového vedení? „Cítím, že věří mě i tomu, co se zde nastartovalo. Ale nemohu mluvit za majitele klubu,“ řekl po vyřazení v osmifinále domácího poháru. Ještě po domácím duelu s Plzní přitom mluvil o tom, že s majitelem Křetínským mluví den co den…

Baník slaví postup přes Spartu v poháru na Letné
Zdroj: Profimedia Baník slaví postup přes Spartu v poháru na Letné

Jenže po této odpovědi je možná nervozní už i klubové vedení. Majiteli musí docházet trpělivost.


A ještě jedna věc je pro Spartu smutná. Pokud byl duel s Baníkem v podstatě jednou z velkých možností, jak uhrát přímý postup do Evropské ligy, bylo na Letné až podezřele mnoho neobsazených sedaček. Ostrava slavila postup na skoro prázdném stadionu. Tenhle zápas vlastně fanušky ani nezajímal.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kolik vydělá David Beckham za jediný den? Tahle suma vám vyrazí dech!

Kolik vydělávají fotbalisté nejznámějšího českého klubu? Z těchto cifer vám spadne brada!

ram TN.cz