Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.11. 2015 14:10
turnaj mistryň velké drama

Slzy v Singapuru: Kvitová bojovala, ale na Radwaňskou nestačila

Petra Kvitová
Zdroj: profimedia.cz

Česká tenistka Petra Kvitová bohužel nezískala titul z Turnaje mistryň. Ve finálové bitvě podlehla Agnieszce Radwaňské, která získala své nejcennější vítězství v kariéře. Polská tenistka přehrála Kvitovou po setech 6:2, 4:6 a 6:3.

Na kurt přišla Kvitová poprvé v turnaji se zavázaným pravým stehenním svalem a duel začala dvojchybou. O servis přišla a rozpačitě se pak nesl celý první set, který na chyby 'vyhrála' 16:1. Jen výjimečně dostala skvěle se bránící Radwaňskou do úzkých.Za stavu 2:5 ukázala Kvitová prstem na kouče Davida Kotyzu. Ten hráčku nabádal, ať nevymýšlí kraťasy a hraje svoji hru, ale ani to nepomohlo a o první set přišla.Občas se Kvitové v obličeji objevila bolestivá grimasa a i při výměně se chytla za obvázanou nohu. I na úvod druhé sady prohrála po dlouhé hře podání, ale bojovala a za stavu 1:3 se nadechla k obratu.Udělala při úderech krok do kurtu, hrála rychleji a místo chyb posílala na půlku Radwaňské vítězné míče. V šesté hře po sérii tvrdých returnů poprvé vzala Polce podání a dalším brejkem v desáté set získala.Třetí set nabídl turbulentní vývoj. Kvitová začala agresivně a vedla 2:0, pak dvakrát o servis přišla a rázem prohrávala 2:3. Po dalším zisku podání Polky srovnala na 3:3 a vše pak rozhodla sedmá hra a servis Kvitové.Češka jeden brejkbol odvrátila, ale nedokázala hru ukončit a po forhendu do sítě prohrávala 3:4. V další hře netrefila ani jeden return a při svém podání zápas prohrála po 53. chybě.

"Je to neuvěřitelné, před čtrnácti dny jsem ani nevěděla, že se sem kvalifikuju. Tenhle titul pro mě znamená vše," řekla Radwaňská po svém prvním velkém triumfu v kariéře. "Zápas to byl vyrovnaný a teď zažívám nepoznané pocity."Za účast ve finále s jednou výhrou ve skupině pětadvacetiletá Kvitová na Turnaji mistryň vydělala 894.000 dolarů, v přepočtu skoro 22 milionů korun.
 

ctk TN.cz